Yra produktai, padedantys lengvai ir be didelio streso organizmui, mesti svorį.
1. Kiaušiniai. Paskutiniais mokslininkų tyrimais, antsvorio turintys žmonės, metus laiko pusryčiams valgę po du kiaušinius, numetė 65 proc. daugiau svorio negu tie, kurie valgė tokios pat energetinės vertės sumuštinius. Kiti tyrimai rodo, kad kiaušinių mėgėjai per dieną suvartoja 300 kalorijų mažiau, todėl per mėnesį gali numesti iki 1 kg. Kiaušiniai padeda subalansuoti cukraus kiekį kraujyje, aprūpina organizmą reikiamu baltymų keikiu ir turi daug maistingų medžiagų. Jeigu kiaušiniai netinka pusryčiams, valgykite juos dieną arba vakare.
2. Rauginti kopūstai savo sudėtyje turi naudingų, virškinimą skatinančių bakterijų, kurios ne tik padeda mesti svorį, bet ir stiprina imunitetą. Viena raugintų kopūstų porcija turi vitaminų, kalio ir … tik 27 kalorijas. Juos galima valgyti ne tik su mėsa, žuvimi ar bulvėmis, bet ir užsidėti ant sumuštinių.
3. Keptos bulvės, atėjus „Dietų madai“, prarado savo, kaip pagrindinio patiekalo, pozicijas. Ir be reikalo, nes bulvės taip pat padeda kovoti su antsvoriu. Bulvėse yra daug maistingų medžiagų, ląstelienos ir baltymų. Be to, bulvės plačiai išplitusios ir patiekalų iš jų galima pagaminti daugybę. Naudingiausios yra keptos bulvės. Vidutinio dydžio kepta bulvė su lupena turi 1 500 miligramų kalio, 6 gramus baltymų ir mažiau negu 300 kalorijų. Keptos bulvės su gabaliuku bekono, šviežiomis daržovėmis ir neriebiu sūriu – puikiausi pusryčiai.
4. Jogurtas skanus bei minkštas, sotus ir labai naudingas jūsų sveikatai. Neriebiu jogurtu pakeitus pusryčius arba desertą, nereiks naktį sliūkinti į šaldytuvą. Geras jogurtas gali būti toks skanus, kad nebereiks jokių desertų. Geriausiai tinka 2 proc. jogurtai, kurie ne tik malšina alkį, bet savo sudėtyje turi kalcio, baltymų ir gerųjų bakterijų.
5. Kvinojos sėklos sudarytos iš vienų baltymų, tačiau savo sudėtyje turi ir geležies bei visas aštuonias būtiniausias amino rūgštis ir visai neturi liuteno. Jos auga Pietų Amerikoje ir dažnai yra vadinamos ateities kruopomis. Ji ne tik naudinga, bet ir lengvai paruošiama – tinka visi ryžių ruošimui taikomi būdai. Kvinojoje daug ląstelienos, todėl ji soti, apsaugo nuo persivalgymo ir padeda mesti svorį.
6. Teigiama, kad artišokas buvo sukurtas tiems, kas nori mesti svorį. Tai – puikiausias ląstelienos šaltinis. Vienas virtas artišokas turi 150 kalorijų, 10 gramų baltymų, kalcio ir folijo rūgšties. Pusryčiams išsivirus artišokus, juos galima paskaninti padažu – būtiniausių riebalų šaltiniu.
7. Miežiai pasižymi ląstelienos gausa, gerina virškinimą, todėl maistas geriau įsisavinimas ir ilgiau nejaučiamas alkis. Ląsteliena – pirmoji pagalbininkė metant svorį, o apie naudingas miežių savybes žinoma iš senų laikų. Yra išlikusių rašytinių šaltinių, kurie atskleidžia, kad senovės daktarai išrašydavo miežių kenčiantiems nuo antsvorio.
8. Pupelės – bene naudingiausias produktas pasaulyje. Visų pirma jose gausu antioksidantų. Antra – pupelės padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir slopina apetitą. Jų puikiai subalansuota ląsteliena, baltymai ir maistingosios medžiagos, aprūpinančios mus energija. Gal pupelės ir nėra delikatesas, tačiau jos labai naudingos ir maistingos.
9. Gali skambėti keistai, tačiau pomidorų pasta priskiriama prie svorį mažinančių produktų. Pusėje stiklinės dietinės pomidorų pastos yra 5 gramai ląstelienos. Ruošdami spagečius (ar kitus patiekalus) pakeiskite kečupą pomidorų pasta. Joje labai mažai (arba išvis nėra) riebalų, bet ji skani ir maistinga.
10. Kas išdrįs savo kasdienį racioną papildyti sėmenimis, tas greit numes trukdančius kilogramus. Net maltose sėmenyse išlieka daug ląstelienos. Užtenka į košę ar liesą jogurtą įsidėti porą šaukštelių maltų sėmenų ir jūs ilgai nejausite alkio.
11. Daugelis dietologų įsitikinę, kad vienas iš kelių būdų tilpti į norimą svorį – dažnas ir tinkamas maitinimasis visą dieną, leidžiantis išvengti persivalgymo vakare. Migdolai su šviežiais vaisiais tam puikiai tinka, nes migdolų riešutuose taip pat gausu ląstelienos.