Geltoni nagai. Pasipriešinkite pagundai lakuoti pageltusius nagus, nagų laku. Leiskite nagams keletą savaičių būti visiškai be „makiažo“. Geltoni nagai dažniausiai pastebimi moterims, kurios ilgai laiką lakuoja savo nagus nagų laku. Tai dar yra pastebima lėtiniams rūkaliams, kartais geltoni nagai gali būti susiję su amžiumi.
Horizontalios linijos ant nago. Horizontalios linijos einančios per nagą, vadinamos Beau linijomis. Tai gali būti netinkamos mitybos požymis, ypač rodantis cinko trūkumą. Kiti atvejai, kurie sukelia Beau linija, yra ligos sukeliančios aukštą karščiavimą, kraujagyslių ligas, pneumonija (plaučių uždegimas), diabetas. Norint atlikti kraujo tyrimą, reikėtų kreiptis į gydytoją ir taip išsiaiškinti to priežastį. Taip pat tamsi juostelė ant nagų rodo sužalojimą, dėl kurio po nagu buvo pažeistos kraujagyslės.
Padidėję nagai. Jei ilgą laiką kraujo prisotinimas deguonimi nėra didelis, tai gali sukelti pirštų galų padidėjimą, suteikiant padidėjusių nagų išvaizdą. Tokia nagų išvaizda yra pastebima žmonėms turintiems plaučių sutrikimų. Tokie nagai taip pat rodo virškinimo trakto ligas, tokias kaip Krono liga, kepenų cirozė ir tam tikros rūšies piktybinius navikus.
Į viršų užsilenkę nagų galai. Tokie nagai atsiranda kai nago galas ima augti į viršų tarsi sudarydamas „šaukštą“. Kartais toks susiformavęs, augantis nagas yra pakankamai išlenktas, kad sulaikytų lašą vandens. Ši būklė yra signalinė lemputė, rodanti geležies trūkumą (anemiją) ir širdies ligas. Geležies papildai gali tai palengvinti. Taip pat toks nagų užsilenkimas gali būti ženklas kad sergate kepenų liga ar raudonąja vilklige, autoimuniniu sutrikimu, kuris sukelia uždegimą.
Sausi, silpni ar įtrūkę nagai. Trapius, plonus nagus dažnai sukelia mitybos trūkumai, ypač baltymų ir biotino (B grupės vitaminas). Kartais stresas taip pat gali sukelti trapius nagus, organizmas blogai absorbuoja maistines medžiagas. Mityba, kurioje gausu geležies, vitamino B komplekso, kalcio ir baltymų, yra būtina sveikiems nagams.