5 klaidos, kurias darote darydamos makiažą

1 klaida: Kai painiojate odos trūkumų padengimą su makiažo pagrindo kiekiu

Jei Jus kamuoja tamsios dėmės ar spuogeliai, yra tikimybė, kad jums kyla pagunda tepti kelis sluoknsius makiažo bazės, kad Jūsų oda atrodytų be spuogelių bei tobula. „Moterys klaidingai mano, kad kuo daugiau makiažo pagrindo, tuo labiau bus padengta odos tekstūra“, – sako Lijha Stewart, visažistė ir „Make Up for Ever“ meninės veiklos vadovė. „Bet iš tikrųjų, kuo daugiau Jūs dėsite makiažo bazės, tuo daugiau bus matysis odos tekstūros problemų.” Makiažo bazė gali suteikti lygios odos efektą, tad jos reikia labai nedaug, ir tuo met užteks lengvo makiažo pagrindo sluoksnio.

 

2 klaida: Galvoti apie visiems odos atspalviams tinkantį bronzerį

Bronzeris nėra tinkamas visiems. Kaip ir makiažo pagrindas, taip ir bronzeris turi būti pasirinktas pagal Jūsų odos atspalvį.. Geras ženklas jog išsirinkote tinkamą: turėtų atrodyti, kad esate sėkmingai apšviesti, o ne taip, jog šviesa atsispindi nuo Jūsų. Moterys, kurių oda yra šviesi, turėtų rinktis perlamutrinį, vidutinio auksinio šampano atspalvio bronzerį, o tamsios odos – vario bronzą.

 

3 klaida: Makiažo pagrindo spalvos derinimas prie veido.

Jei tikrai norite rasti sau tinkamą makiažo pagrindo spalvą, atrodo, akivaizdu, kad reikia nuvykti į artimiausią makiažo priemonių parduotuvę ir pradėti ieškoti. Bet jei savo pagrindą priderinsite tik prie veido, tai gali būti visiškai kitokio atspalvio nei jūsų kaklas, krūtinė ir pečiai, nes jie nebūtinai yra vienodos spalvos. „Žmonės dažnai pasirenka netinkamą makiažo pagrindo spalvą, nes jie derina spalvą tik prie savo veido. Vietoje to, tikrinkite ar makiažo pagrindas Jums tinka tepdami makiažo pagrindą ant kaklo, taip tiksliau nustatysite ar makiažo pagrindas yra Jums tinkamas.

 

4 klaida: Maskuoklio naudojimas, kai to tikrai nereikia.

Tai nėra paslaptis, kad maskuoklis yra vis dar mūsų geriausias draugas, kai reikia paslėpti odos problemas. Bet jei Jūs pradėsite tepti bet kokią spalvotą dėmę, tamsius paakius ar spuogus ant veido ir tada sluoksniuosite, kol viskas bus visiškai uždengta, tikriausiai darote sau (ir savo odai) meškos paslaugą. „Pirmiausia pradėkite nuo skysto makiažo pagrindo ir įmaišykite jį po akimis“, – sako Barose, įžimybių makiažo meistras. „Iš karto pamatysite, kad tai sušvelnina tamsius ratilus po akimis bei kitus trūkumus, ir tuomet Jums reikia mažiau maskuoklio.” Jei peržengsite ribą, viskas, ką bandėte nuslėpti, gali atrodyti dar akivaizdžiau, nes Jūs tiesiog kaupiate produktą ant savo odos.

 

5 klaida: Neatsargus elgesys su tamsiais ratilais.

Daugeliui tamsūs paaikiai yra priešas Nr. 1, nes yra keletas dalykų, kurie erzina labiau nei kolegos, kurie žvilgčioja į Jus ir sako: „Šiandien atrodote šiek tiek pavargusi“. Galbūt tamsūs ratilai yra tik Jūsų veido dalis. Bet kokiu atveju atsargumas yra labai svarbus, nes per daug išprotėjus su maskuokliu, norint išryškinti ar paslėpti dalykus, viskas gali būti dar blogiau. Daugelis žmonių mano, kad jie turi dėti kelis sluoksius makiažo pagrindo ir spalvoto maskuoklio bei kitų maskuojančių priemonių, kad paslėpti esančius trūkumus, kas yra ne visiškai tiesa.