Jelena, esate nagų ekspertė, gal galite atskleisti pagrindines taisykles, ką reiktų žinoti, norint turėti gražius nagus?
Taip, yra kelios būtinos taisyklės, kurių privalu laikytis. Pirmoji – nenešioti aptrupėjusio manikiūro. Todėl būtina visada stebėti savo nagus ir suskubti juos tvarkyti, kai atsiranda pirmieji pažeisto manikiūro požymiai. Antroji – svarbu rūpintis ir prižiūrėti tiek rankų, tiek pėdų odą. Ypač, jeigu Jūsų oda linkusi išsausėti, nes tokiu atveju – žiemos sezono metu – odai būtina skirti dar daugiau dėmesio. Todėl visada su savim rekomenduojame turėti rankų kremą.
Šiandien kosmetika tobulėja labai sparčiai, o kremų yra labai daug ir gausu. Taigi, pašnekovės klausiame, kaip pasirinkti kremą, kokio elemento „būtina ieškoti“ sudėtyje, norint rasti tikrai veiksmingą priemonę savo odai apsaugoti?
Labai gerai, jeigu rankų kremo sudėtyje yra natūralaus alyvuogių aliejaus.
Kodėl…? Jis suteikia rankų odai elastingumo bei natūraliai drėkina.
Jeigu daug laiko praleidžiate tarp žmonių, pasižiūrėkite, kad rankų kremo konsistencijoje būtų žaliosios arbatos ekstrakto. Jis suteikia antiseptinių savybių.
Taip pat rankų ar kojų odą labai gerai maitina ir apsaugo taukmedžio sviestas.
Žinoma, taip pat gerai, jei kremuose naudojamas kalcis ir lecitinas, nes jie stiprina nagus.
Galiausia, atminkite, jog kokybiškas kremas turi gerai susigerti į odą nepalikdamas riebumo pojūčio.
Jelena, ar galima manikiūrą pasidaryti ir namuose?
Galima, tik norint kokybiškai atlikti tiek manikiūrą, tiek pedikiūrą namuose – būtina investuoti į profesionalias įrankius.
Kokios yra pagrindinės priemonės tokios procedūroms namuose?
Tai odelių stumdiklis, odelių šalinimo įrankis, specialios žnyplutės odelėms, žirklutės nagams, nagų kirpiklis, dildė rankų nagams ir dilė kulnams.
Kur ir kaip geriausia laikyti šias priemones?
Idealus variantas, jei visus šiuos įrankius laikote specialiame dėkle. Žinoma, geriau, jei įrankiai manikiūrui ir pedikiūrui būtų laikomi skirtinguose induose.
Kokios priemonės reiktų naudoti po manikiūro, nes gal tik paprasto kremo nepakanka?
Pirma, net ir labai stipriems nagams patartina naudoti nagų lako stipriklį. Kadangi juose naudojamos tokios medžiagos kaip keratinas, kalogenas ir česnakas labai naudingos nagams.
Po lakavimo procedūros visada naudokite specialų odelių aliejuką arba balzamą, kad oda aplink nagus būtų švelni ir graži. Tepkite balzamą ant odelių po kiekvienos manikiūro procedūros, o jeigu nepamiršite, rekomenduotina ir kasdien. Šios priemonės puikiai drėkina nagus ir apsaugo nuo išdžiūvimo, lūžinėjimo, sluoksniavimosi ir skilinėjimo.
Ir viskas, ko reikia norint nagais pasirūpinti namuose?
Taip, paprastai buitinei nagų priežiūrai to užtenka. Išmokus dirbti turint tokias priemones visada galėsite turėsite gražius ir prižiūrėtus nagus.
Visiems žinoma, kad vanduo – būtinas kiekvienam ir kasdien. Per dieną būtinas išgerti kiekis yra 2 litrai. Ar galite patikėti, kad vanduo reikalingas ne tik organizmo išvalymui, bet ir nagams? Tada, kai organizmui ima stigti vandens atsargų, jis atsargų, pirmiausia, ieško plaukuose arba naguose. Ką Jūs, kaip profesionali meistrė, galvojate apie vandens naudą nagams?
Reikia pabrėžti, kad nagai pradeda labai greitai augti vandenyje, todėl norinčioms paspartinti šį procesą rekomenduojama darytis įvairias rankų voneles. Į vandenį galima įpilti beveik visko, ko turite namuose…nuo eterinių aliejų ir žolelių nuovirų bei antpilų iki jūros druskos ir jodo. Svarbiausia, kad rankas taip palepintumėte reguliariai, bent po vieną ar du kartus per savaitę. Tai ne tik paspartins nagų augimą, bet ir pagerins rankų odos būklę.
Kokia, Jūsų nuomonė, apie citrinos įtaką nagams?
Puikus būdas stiprinti ir balinti nagus. Citrinų sultys, sumaišytos su alyvuogių aliejumi, padės puoselėti ne vien odos ar plaukų, bet ir nagų grožį. Šiuo mišiniu reguliariai tepant nagus, jie taps kur kas stipresni.
Ar manikiūrą derėtų rinktis pagal veido tipažą? Kokiais kriterijais vadovautis ieškant tinkamiausio manikiūro? Ar manikiūrą reiktų rinktis pagal šventę: vestuvės, vakarėlis, darbo pokalbis, atostogos?
Šiandien yra naudojamos kelios manikiūro rūšys. Šiuolaikiškesnis yra europietiškas variantas, nors dauguma moterų renkasi klasikinį manikiūrą. Tiesa, yra ir mišraus tipo manikiūrai – karštas, saulėtas arba SPA.
Gal galite, trumpai papasakoti apie kiekvieną mišraus tipo manikiūrą?
Karštas manikiūras – ypatingas tuo, jog naudojama šildoma vonelė su specialiais kreminiais losjonais, kurių sudėtyje esantys vitaminų kompleksai maitina ir sutvirtina natūralius nagus. Šis manikiūras labai tinka nuėmus dirbtinius nagus (iš gelio ar akrilo), taip pat šaltuoju metų laiku.
Prancūziškas manikiūras – universalus variantas, kuris tinka prie bet kokios aprangos ir makiažo. Paryškinti nagų galiukai visuomet madingi ir stilingi. Tam galima naudoti ne tik baltą, bet ir kitų spalvų laką.
Saulėtas manikiūras – atliekant šį manikiūrą, naudojamos natūralios drėkinančios medžiagos, pašalinama sausa ir šiurkšti oda, ji pamaitinama ir suminkštinama.
SPA manikiūras – tai kompleksas, apimantis kokybišką drėkinimą ir rankų minkštinimą, švelnų, bet efektyvų šveitimą. Tai manikiūras, kurio dėka rankų oda maitinima natūraliu vitaminu E, alijošiumi ir keramidais. Šis manikiūras perkels jus iš kasdienybės į prabangos ir palaimos pasaulį.
Ar siekiant turėti gražius nagus pakanka tik manikiūro?
Tiesa, tik jo neužtena. Specialistai rekomenduoja bet kokį manikiūrą papildyti parafino vonelėmis. Ar žinojote, kad rankos yra pažeidžiamiausia kūno dalis po veido? Todėl jas taip greitai paveikia visi neigiami aplinkos faktoriai. Būtent plaštakų (arba rankų) oda išsausėja, suskilinėja, parausta ir šerpetoja dažniau nei kojų.
Kas yra parafinoterapiją?
Tai meilė ir dėmesys rankų odai,- šypsosi nagų ekspertė Jelena. Parafinoterapija – tai gydomoji terapija arba drėkinančios kaukės Jūsų rankoms. Kosmetikoje naudojamas išlydytas skystas parafinas, kuris uždedamas ant rankų kaukės ar aplikacijos pavidalu. Šilta vaško vonelė sušildo jūsų rankų odą, todėl pagreitėja ląstelių atsinaujinimas ir Jūsų oda vėl atjaunėja. Net po vieno tokio terapijos seanso odos tapma elastingesnė. Tokiu efektu galima džiaugtis kiek ilgiau nei savaitę laiko, tada rekomenduojama pakartoti tokią terapiją savo nagams.
Pabaigai atskleiskite, kokios dabar apie nagų pasaulio tendencijos?
Svarbu nepamiršti, kad tai kas tinka visiems – nebūtinai tiks Jums, o madinga – tai, kas gražu ne visiems, o būtent Jums. Popuriausia manikiūro variantai – apvalūs, ovalūs, kvadrato formos su ovaliais kampučiais arba ilgi migdolo formos nagai.
Ovalo formos nagai – tai itin patogi ir tinkanti visų ilgių bei formų pirštams nagų forma. Ypač gražiai atrodys, jei pirštai trumpi ir platūs. Be to, ovalūs nagai vizualiai pailgina ne tik pirštus, bet ir nagus.
Užapvalintais kraštais kvadrato formos nagai atsirado, kaip išeitis trokštančioms dailaus klasikinio prancūziško manikiūro, bet turinčioms trumpus pirštus. Nestipriai užapvalinti kraštai sušvelnina kvadratą, bet formą išlaiko.
Kvadrato formos nagai – klasikinė forma, tinkanti prancūziškam manikiūrui. Tačiau geriau jos nesirinkti, jei pirštai trumpi. Kvadratinė nago forma gali tik dar labiau pabrėžti jų trumpumą.
Nusmailintos formos nagai – tiks tiek ilgiems, tiek trumpiems nagams. Tačiau venkite jos, jei užimamos pareigos reikalauja solidumo.
Migdolo formos nagai – tai konservatyvus variantas. Tai forma, kuri atrodo elegantiškai ir mažiau lūžta nei kitos.
Kokia Jūsų nuomonė apie makiažo ir nagų derinimą?
Kartais gražu, kai derinti makiažą ir manikiūrą. Deriname akis ir nagus arba nagus ir lūpas.
Dar viena tendencija, kuri jau buvo populiari rudenį ir žiemą. Brangakmenių spalvos (rubinų, smaragdinės, safyrinės…) nagų lakavimas ar tik dailė su blizgiu paviršiumi nepraranda populiarumo ir šią vasarą. Be to, į madą nagų pasaulyje vėl grįžtą geometrinės formomis, kurios
puošiamos spalvingais langeliais.
Dėkojame už patarimus ir grožio paslaptis nagų ekspertei Jelenai.
Straipsnio autorė Daiva Jokūbaitytė