Šešios dažniausios nėštukių klaidos

Tai turi žinoti ne tik būsima mama, bet ir jos aplinkos žmonės. Žinoti ir vengti kai kurių, ypač dažnai pasitaikančių, klaidų.

 

Pirma klaida – nėštukė turi valgyti už du

Niekas nesiginčys, kad nėštukėms būtina ypač gerai ir sveikai maitintis. Tačiau šiuo atveju reikia atkreipti dėmesį į tai, ką valgote. Būsima mama, prieš įsidėdama kąsnį į burną, turėtų gerai pagalvoti ar būtent tas, konkretus maistas yra geriausias būsimam kūdikiui. Taip pat reiktų atsiminti, kad pilvelyje augantis mažylis sėkmingai gali apsieiti be tų 2000 kalorijų, kurių kasdien reikia suaugusiam žmogui. Sotūs nėštukių pietūs su dar sotesnėmis vakarienėmis vaikui nieko neduos, o mamai pridės papildomus kilogramus. Dažnas saldumynų ar raugintų ir marinuotų daržovių valgymas taps nemalonių patinimų priežastimi. Įvertinkite tai.

Mūsų regiono mamos reiktų vengti tokių dalykų kaip „žieminės“ žemuogės ar pomidorai ir panašių nesezoninių egzotinių vaisių ir daržovių. Jau seniai ne paslaptis, kad puikiai žiemą atrodančiuose pomidoruose chemijos gerokai daugiau negu mineralų ir vitaminų.

Dar viena dažna klaida – pieno produktų perteklius. Taip, pieno produktai naudingi, tačiau tik iki tam tikros ribos. Jeigu jų bus kasdien per daug, tai papildomai apkraus kepenis, o jos ir taip jau ne pirmą dieną veikia „ekstremaliu“ režimu. Renkantis daug kalcio turinčius produktus reiktų vengti minkštų sūrių: bri, kamambero, fetos ir rokforo. Reikalas tas, kad juose gali veistis bakterijos listerijos. Jų sukeltos ligos turės laibai neigiamos įtakos kūdikio vystymuisi. Kita vertus, kietus sūrius valgykite kiek telpa. Tik juos verčiau vartokite ne su duona, o su vaisiais arba daržovėmis.

 

Antra klaida – reikia išstudijuoti visą informaciją ir užkirsti kelią visoms rizikomis

Kadaise, kol žmonės nežinojo interneto, būsimos mamos gyveno žymiai ramiau. Visa reikiama ir patikrinta informacija buvo randama specializuotuose žurnaluose arba gaunama lankantis pas gydytojus specialistus. Šiandien viskas pasikeitė, nes internete kasdien galima rasti naują dozę įvairiausių gąsdinimų: apie nutrūkusius nėštumus, apie ligas, apie gydytojų aplaidumą, padirbtus vaistus ir t.t. Jeigu tikėti viskuo, kas rašoma, mes jau seniai turėjome išmirti. Taip nėra, tačiau visa tai neigiamai veikia būsimų mamų psichiką. Todėl jos lekia darytis visų įmanomų analizių, nemiega naktimis, verkia ir visko bijo…

Dar viena blogybė – kolektyvinis forumų „protas“, aptariantis gydymus ir diagnostikas. Priaugai svorio? Lėk į vaistinę ir pirk tą ir tą. Prasidėjo pienligė? Lėk į kitą vaistinę ir imk tą bei aną, nes pirmoje vaistinėje negausi. Patarėjos nerizikuoja niekuo, klausiančios patarimų – savimi ir savo būsimu kūdikiu. Jeigu abejojate savo gydytoju, pakeiskite jį, bet neužsiimkite savišvieta interneto platybėse.

 

Trečia klaida – kavą ir arbatą keičiame žolelių nuovirais

Tikrai ne visos žolelės vienodai naudingos. Kuo stipriau jos veikia organizmą, tuo atsargiau reiktų su jomis elgtis. Ypač kai kalbama ne apie įprastas mėtas, ramunėles ar hibiskusus, bet apie vaistinėse (ar žolininkių) parduodamus specifinius rinkinius. Fitoterapiautai nerekomenduoja gerti petražolių, kadagių, aviečių ir barbarisų lapų nuovirų. Šios žolelės gali išprovokuoti gimdos susitraukimus. Jokiu būdu negalima vartoti pelyno, bitkreslės ir ugniažolės.

Beje, nestipri arbata arba puodelis kavos su pienu problemų tikrai nepridarys.

 

Ketvirta klaida – reikia save saugoti

Į antrą aukštą – tik liftu, iki stotelės – automobiliu, į svečius – po metų trejų, kai vaikas paaugs, nes dabar reikia ramybės. Plaukų nekerpam – blogas ženklas, į teatrą neinam – o jei kas kosės šalia, viešuoju transportu nesinaudojame – o jei suspaus, sportui ir seksui – ne. Taip save riboti reikia tik gavus gydytojų nurodymą ir esant komplikuotam nėštumui. Visais kitais atvejais atminkite – neštumas ne liga, o natūrali moters būsena. Jeigu visą laiką sėdėsite namie, tikrai prasidės depresija ir suprastės sveikata. Teigiamos emocijos būsimai mamai reikalingos taip pat, kaip vitaminai ir geras poilsis.

 

Penkta klaida – kuo daugiau sportuosiu, tuo geriau

Iš vieno kraštutinumo dažnai krentama į kitą. Yra manančių, kad tik tvirti raumenys ir gera fizinė būklė užtikrina lengvą gimdymą. Iš dalies tai tiesa, tačiau būsimai mamai naudingi tik tie pratimai, kurie yra leidžiami gydytojų. Paprastai jau nuo pirmųjų nėštumo dienų draudžiami bet kokie su šokinėjimu ar vibracija susiję pratimai, preso stiprinimo mankštos, važinėjimai velotreniruokliu, sunkesnių kaip 1 kg hantelių kilnojimai ir visi potencialiai pavojingi sportai: slidinėjimas, čiuožinėjimas ir t.t. Optimalus variantas – speciali nėštukių joga arba gimnastika ir plaukiojimas. Šie pratimai naudingi net ir paskutiniais nėštumo mėnesiais. Taip pat visada rekomenduotini pasivaikščiojimai gryname ore.

 

Šešta klaida – visuotinės meilės ir pripažinimo laukimas

Taip, nėštumas yra kažkas nuostabaus, nepakartojamo, tačiau tik jums ir, gal dar, jūsų artimiesiems. Visiems kitiems – pradedant viršininku ir baigiant pardavėjais artimiausiame prekybos cente – jūsų nėštumas tiek teigiamų jausmų nekels. Sakykit ką norit, bet mūsų visuomenė yra susvetimėjusi, tad praleisti į priekį moteriškę su dideliu pilvu, padėti jai, užleisti vietą ar tiesiog kartu pasidžiaugti sugebės tik vienas kitas iš didžiulės pilkos minios. Dažnai per didelės viltys ar reikalavimai aplinkiniams tampa naujų išgyvenimų ir ašarų priežastimi: aš juk laukiuosi, o kaip jie taip….?

Tiesa, tai nereiškia, kad visi aplinkiniai – beširdžiai egoistai, nors ir tokių netrūksta. Tiesiog daugelis gyvena savo gyvenimą, turi savo problemų ir rūpesčių. Be to, tie, kurie patys neturi vaikų, tikrai nesupras, kas tai yra nėštumas, kaip vienu ar kitu momentu jaučiasi nėštukė arba ko ji nori. Tad geriausias ir paprasčiausias būdas išlikti geros nuotaikos ir gauti tai, kas reikalinga, yra… prašyti pagalbos kai jos tikrai reikia, o ne laukti ir tikėtis, kad aplinkiniai pradės skaityti jūsų mintis.