Pavasariniai odos priežiūros patarimai

 


Galima giliau į spintas nukišti sunkius žieminius drabužius ir išsitraukti ką nors lengvo. Beje, permainų reikia ir mūsų odai. Kaip ją tinkamai parengti susitikimui su vasariška saule?

Jau turėjote pastebėti, kad žiema – odos išbandymo metas. Reikalas tas, kad vienam kvadratiniam jos centimetrui tenka tik trys reaguojantys į šilumą receptoriai ir nuo 6 iki 23 receptorių, reaguojančių į šaltį. Šaltis, stiprus vėjas, per sausas oras patalpose ir kiti „gerumai“ neigiamai veikia veido odą. Normali oda, paveikta minėtų faktorių, patamsėja, sausa – traukiasi ir šerpetoja, riebi „pasipuošia“ bėrimais, jautri oda parausta. Norint kaip galima greičiau atsikratyti šių nepageidaujamų „papuošalų“, reikia pasirinkti tinkamą sezoninį odos priežiūros būdą.

 

Pirmas punktas – šerpetojimas

Paspaudus šaltukui ar papūtus šiaurės vėjams sulėtėja epidermio ląstelių regeneracija, todėl raginis sluoksnis storėja ir oda tampa grubesnė. Tai – natūrali organizmo reakcija į blogą orą. Jeigu norite, kad pavasario saulės nutvieksta oda vėl atrodytų kaip nauja, reikia pašalinti negyvas ląsteles. Saugodamos odą nuo dar didesnių traumų, pasistenkite išvengti gilaus valymo, rinkitės švelnius šveitiklius ir valymo procedūras.

 

Antras punktas – drėkinimas

Žema temperatūra neigiamai paveikė ir riebalinių liaukų veiklą, sumažėjo odos elastingumas, ji tapo jautresnė neigiamiems aplinkoms poveikiams. Veidas paraudo, atsirado mikro traumų. Prie šito prisidėjo ir pagrindinė žiemos problema – išsausėjimas. Įrodyta, kad žiemą oda praranda daugiau drėgmės, negu vasarą. Šaltuoju metu laiku kasdien galima prarasti iki litro. Norint atkurti šį balansą profesionalai rekomenduoja kasdien išgerti bent jau po porą litrų skysčių, o porą kartų per savaitę palepinti veidą intensyvia drėkinamąja kauke. Ją galima naudoti nepriklausomai nuo amžiaus ir odos tipo. Jeigu veido oda išsausėjusi ypač smarkiai, kaukę reikia užsitepti nakčiai arba naudoti ją kaip dieninį kremą.

 

Trečias punktas – maitinimas

Šalčiai silpnina organizmą, mažina jo imunitetą, todėl norint padėti odai, reikia pasirūpinti ne tik kosmetika, bet ir peržiūrėti racioną. Rinktis reiktų produktus, kuriuose gausu A, B, C, D ir E vitaminų. Tai būtų rauginti kopūstai, morkos, gemalų ir grūdinių kultūrų košės, riešutai, šviežios vaisinės ir daržovių sultys. Svarbiausia, kad šie produktai nebūtų apdoroti termiškai, nes tada naudingos jų savybės žūsta. Išimtį sudaro tik avietės, kurios bet kokios būsenos išsaugo gydomąsias savybes. Beje, dabar puikus laikas pamiršti dietas. Per žiemą organizmas prarado labai daug naudingų medžiagų, tad neverta jo toliau kankinti badu. Jeigu labai norisi numesti kelis kilogramus, pradėkite valgyti sveiką maistą, atsisakykite saldumynų ir miltinių patiekalų, nes pastarieji trukdo įsisavinti labai reikalingą vitaminą E.


Dėmesio

Žiemos orai, vėjas, saulės ir vitaminų trūkumas pablogino odos būklę. Dėl anatominių antakių odos ypatybių, neigiamas aplinkos poveikis pirmiausia pasireiškė juodais ratilais apie akis. Nenustebkite, jei pavasarį pastebėjote, kad šiose vietose oda tapo sausesnė, tamsesnė, smarkiau susiraukšlėjo. Susitvarkyti su šia problema padės antioksidantų, mikro cirkuliaciją stimuliuojančių komponentų turintys ir kolageninį karkasą stiprinantys kremai.