Ar žmogaus charakteris gali įtakoti viršsvorį?

Visi „Baltimore Longitudinal Study of Aging” tyrimo dalyviai buvo sveiki ir išsilavinę (vidutiniškai mokėsi 16,53 metų), 71 proc. buvo baltųjų, 22 proc. juodaodžių, 7 proc. – kitų etninių grupių. Vyrų ir moterų buvo po lygiai. Mokslininkai kiekvieną respondentą vertino pagal penkis pagrindinius asmenybės bruožus: atvirumą, sąžiningumą, ekstravertiškumą, romumą ir neurozes – ir pagal 30 šias savybes lemiančių smulkesnių kategorijų. Kas tam tikrą laiką tiriamuosius svėrė ir matavo. Iš viso per pusę amžiaus tai buvo padaryta 14 531 kartą.

Paaiškėjo, kad žmogaus figūrą nemažai lemia jo charakterio bruožai. Impulsyvumas beveik visada reiškia, kad žmogus turi viršsvorį. Maksimaliai impulsyvūs tyrimo dalyviai vidutiniškai svėrė 10 kg daugiau už tuos, kurių impulsyvumas buvo minimalus.

Mokslininkai šį faktą aiškina taip: asmenys su tokiu bruožų rinkiniu dažnai pasiduoda pagundoms, jiems trūksta savikontrolės ir pasiryžimo nuolat ir sistemingai sportuoti, įveikiant sunkumus ar nepasitenkinimo jausmą. Dažniausiai (bet ne visada) norint būti normalaus svorio, reikia sveikai maitintis ir reguliariai sportuoti. Visa tai reikalauja atsakingumo ir susivaldymo, o impulsyvūs asmenys kaip tik tuo ir negali pasigirti.