Eteriniai aliejai padeda išsaugoti jaunystę

Odos priežiūrai naudojami ne patys eteriniai aliejai, o aliejai – pagrindai, kuriuose eteriniai aliejai visiškai ištirpsta. Tokie aliejai skatina apykaitos procesus odoje, saugo jos elastingumą, lėtina senėjimo procesą, maitina ir drėkina odą, prisotina ją vitaminais. Vienas iš brangiausių, bet kartu ir vienas iš veiksmingiausių yra abrikosų aliejus. Jis yra lengvos konsistencijos, malonaus šilto kvapo, jame gausu vitaminų ir mineralų. Abrikosų aliejus valo odą, saugo ją nuo neigiamo išorės poveikio, atnaujina ląsteles. Vynuogių kauliukų aliejus pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, drėkina odą ir mažina jos paburkimą. Šis aliejus teigiamai veikia kraujagysles, stimuliuoja kolageno sintezę odoje ir gerina vietinę kraujotaką. Jame gausu vitamino E – viename arbatiniame šaukštelyje yra šio vitamino paros norma. Vitaminas E ne tik puikus antioksidantas, bet užkerta kelią širdies ligoms ir vėžiui, kai jo užtenka, sveikesnė būna ir oda.

Simondsijų aliejus savo gydomosiomis savybėmis lenkia daugelį kitų aliejų. Aliejus yra labai takus, tad prasiskverbia giliai į audinius ir gerai susigeria, taip užtikrindamas ir pačių giliausių odos sluoksnių drėkinimą, maitinimą ir regeneraciją. Simondsijų aliejus pagal sudėtį yra analogiškas mūsų odos lipidams, todėl jis plačiai naudojamas kosmetikoje. Jis optimizuoja riebalų apykaitą, atkuria epidermio funkcijas, minkština odą, šalina nuovargį ir susidirginimą.

Migdolų aliejus buvo naudojamas jau Senovės Romoje. Tada žmonės tikėjo, kad išsitepus šiuo aliejumi oda pradės šviesti. Šiandien tokiais dalykais niekas nebetiki, bet migdolų aliejus naudojamas jautriai ir sausai odai, sausiems plaukams skirtose kosmetinėse priemonėse. Šį aliejų gerai įsisavina oda, jis pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, tonizuoja odą, skatina jos regeneraciją.

Arbatmedžio aliejus turi priešuždegiminių ir minkštinančių savybių. Būdamas stiprus antioksidantas, arbatmedžio aliejus naudojamas infekcijų gydymui. Jis dažnai naudojamas probleminei odai skirtose priemonėse.

Šalavijų aliejus pasižymi priešuždegiminėmis ir karštį slopinančiomis savybėmis. Naudojamas kaip raminanti ir dezinfekuojanti priemonė.

Šaltalankio aliejus padeda odai išlikti sveikai. Jis naudojamas kaip priemonė nuo kapiliarų išsiplėtimo, turi priešuždegiminių savybių, skatina odos regeneraciją ir atsinaujinimą.

Alyvuogių aliejus taip pat naudojamas nuo senų laikų. Jis stimuliuoja ląstelių, atsakingų už kolageno ir elastino gamybą, veiklą, o citrinų aliejus turi priešuždegiminių ir šviesinančių savybių.

Be aliejų kosmetologijoje naudojami ir augalų ekstraktai. Alavijų ekstraktą sudaro 160 rūgščių, vitaminų ir mineralų. Šis ekstraktas gerina ląstelių medžiagų apykaitą, skatina audinių regeneraciją ir atsinaujinimą. Pasižymi drėkinančiu ir priešuždegiminiu efektu. Stiprina imunitetą, vėsina ir ramina odą, slopina alergines reakcijas, atkuria odos audinio vientisumą, greitina mikrotraumų gijimą.

Arnikos ekstraktas turi antibakterinių, priešgrybelinių, priešuždegiminių ir kraujagysles plečiančių savybių. Mažina paburkimą. Naudojant išoriškai skatina hematomų nykimą.

Vynuogių ekstraktas didina odos atsparumą ultravioletiniams spinduliams. Jo sudėtyje yra silicio ir salicilo rūgščių. Šios medžiagos sutvirtina jungiamuosius audinius, stimuliuoja ląstelių atsinaujinimą, skatina žaizdų gijimą. Užtikrina, kad oda ilgai išliks tampri ir elastinga. Jauninančiu efektu pasižymi ženšenio ekstraktas. Eksperimentais įrodyta, kad ženšenio sudėtyje esančios medžiagos teigiamai veikia kolageno dermyje sintezę ir stimuliuoja epidermio ląstelių dalinimosi, kuris su amžiumi lėtėja, procesą.

Kosmetologijoje taip pat dažnai naudojamos ramunėlės. Šios gėlės pasižymi priešuždegiminėmis ir antiseptinėmis savybėmis. Ramunėlių ekstraktas naudojamas kuriant vaikišką kosmetiką.

Kalendulos ekstraktas turi baktericidinių ir dezinfekuojančių savybių. Jis saugo odą nuo uždegimų, skatina regeneracijos procesus, greitina žaizdų gijimą ir ramina sudirgusią odą. Taip pat stiprina kapiliarus, sutraukia poras, užkerta kelią odos ragėjimo procesams.