KODĖL JAPONŲ KURIAMI DŽINSAI YRA IŠSKIRTINIAI?

Daugeliui džinsų mėgėjų ir ekspertų japonų džinsinis audinys laikomas pranašesniu už savo Amerikos, Turkijos ar Italijos kolegų džinsų audinius.
Japonijoje gaminami džinsiniai audiniai turėjo stiprią istoriją, todėl yra žinomi iki šiol. Dėl nepriekaištingo meistriškumo, įgūdžių ir aukščiausios kokybės konstrukcijos šie džinsai tampa nepaprastai unikaliu aprangos elementu. Šiuo metu dauguma džinsų yra gaminami naudojant sintetinius dažus, skirtingai nei aukščiausios kokybės džinsai, kurie yra gaminami naudojant natūralius dažus, taigi, dabar džinsai masiškai gaminami ir parduodami pigiau. Džinsiniai audiniai pirmiausia atsirado Amerikoje, o Japonijoje džinsai buvo pradėti gaminti tik po antrojo pasaulinio karo. Siekdami patenkinti augančią šio klasikinio drabužio paklausą, amerikiečiai perėjo į sviedinių stakles ir pardavė Japonijai savo senas šaudyklines stakles. Šis smūgis pradėjo džinsinio audinio gamybą Japonijoje, panaudojant turtingą tekstilės paveldą ir patirtį, kartu panaudojant vintažines mašinas.
Ryškiausias japoniško džinsinio audinio bruožas yra neyrantis audinio kraštas. Šios rūšies džinsinio audinio kraštai yra pagaminti taip, kad jų nereikia papildomai apsiūti, skirtingai nei įprastus džinsus. Japoniško džinsinio audimo gamintojai, užuot audę ant modernių audimo staklių, naudoja senas šaudyklų arba vintažines „Toyoda“ stakles. Neyrančių kraštų džinsinio audinio gamybos išlaidos yra didesnės, nes audimo procesas reikalauja daugiau įgūdžių ir sugebėjimų. Džinsų gerbėjai mieliau renkasi džinsų porą, turinčią įvairesnius variantus. Šių džinsų tekstūra nėra lygi, ji yra šiurkšti ir plaukuota.
Tikroji japonų džinsinio audinio esmė slypi šių, nuostabių, džinsų dažymo procese. Japonijos tauta yra žinoma dėl savo dažymo metodų, naudojamų kuriant gražius kimono. Panašus dažymas, naudojamas džinsiniams audiniams, yra sukurtas įvairiais metodais. Taigi panašią spalvą rasti kitame prekės ženkle gali būti nepaprastai sunku. Pvz., kai kurie gamina džinsus dažydami ataudų audinius, kad išblukęs atrodytų pilkai arba rudai, o kai kurie dažo džinsus ypač tamsiai, kad per tam tikrą laiką audinys išbluktų į sodriai turkio mėlyną spalvą. Tokie įvairūs dažymo būdai taip pat išskiria japonų džinsinio audinio prekės ženklus.
Kitas svarbus „Made in Japan“ džinsų gaminio aspektas yra drabužio svoris. Įprasti džinsai sveria nedaug. Japonijos džinsai, palyginti, sveria daugiau nei kiti džinsai. Daugelis džinsinio audinio mėgėjų renkasi sunkius svertinius džinsus, nes jie yra šilti ir labiau išryškėja.
Japoniški džinsinio audinio prekės ženklai teikia ypatingą dėmesį po audimo procesams, suteikdami drabužiams daugiau charakterio. Vienas iš populiariausių naudojamų procesų yra šlifavimas, kuris suteikia savybę, kuri neleidžia džinsams susitraukti. Kalandravimas – procesas, kai džinsinio audinio audiniai yra veikiami šilumos ir slėgio, kad būtų sukurtas lygus ir tolygus paviršius. Kai kuriems džinsams taip pat suteikiamas sklandus subtilumas, mecerizuojant džinsinius audinius ir leidžiant pluoštams išsipūsti.