Yra trys pagrindiniai veiksniai, lemiantys kokią sporto šaka būtų vaikui tinkamiausia – sauga, fizinis aktyvumas ir psichosocialinė sporto nauda.
Pavyzdžiui, Jūsų sūnus yra daugiau uždaras, linkęs labiau pabrėžti psichosocialinę naudą – tuomet jam reikia sporto šakos, kuri jam padėtų išsiugdyti socialinius įgūdžius, pažinimo įgūdžius, kitaip sakant – sustiprinti jo psichinę sveikatą ir būklę. Jeigu jam yra svarbu saugumas, tačiau kartais rizikuoja, žinodamas, kad gali susižeisti – tai jau yra viduriukas tarp saugaus ir aktyvaus sporto. Jeigu sūnui nepatinka didelis fizinis aktyvumas ir jam nerūpi kiek energijos gali išeikvoti sporte – tuomet, remiantis pagrindiniais trimis veiksniais – galime nustatyti, kad berniukui tiktų ne pati aktyviausia sporto šaka. Tokia sporto šaka, kurioje susižeisti būtų maža galimybė, kurioje berniukas galėtų bendrauti, pažinti save ir stiprinti savo tiek psichinę, tiek fizinę būklę. Tai galėtų būti plaukimas, joga.
Tuo tarpu Jūsų drąsi dukra mažiau pergyvena dėl sužeidimų ir didžiausią dėmesį skiria sunkioms treniruotėms – užsibrėžtam tikslui pasiekti. Tokiai aktyviai mergaitei tiktų lauko tenisas, lengvoji atletika, futbolas, krepšinis.
Nėra pasaulyje tokių sporto šakų, kuriose užsigauti nebūtų jokios galimybės, todėl galimybė susižeisti visada yra sporte. Tačiau ta galimybė yra ir einant į mokyklą ar į darbą, važiuojant mašina ar viešuoju transportu. Visos mamos rūpinasi ir saugo savo vaikus, tačiau, renkantis sporto šaką, mamoms reikėtų nepamiršti duoti savo vaikui daugiau erdvės rinktis ir pasitikėti jo pasirinkimu. Jeigu pasirinkta sporto šaka bus mamos atžvilgiu per daug pavojinga vaikui, tuomet pirmiausia ramiai pasikalbėkite, išklausykite vaiko argumentus kodėl jis pasirinko būtent tokį sportą ir, jeigu vaiko ketinimai rimti – palaikykite jį.