2. Užveskite maisto ir mankštos žurnalą. Tai padeda suvokti kiek maisto per dieną Jūs suvalgote, nes kartais net nežinome, kiek ir ko valgome. Jūs galite pasirinkti – rašyti ranka į žurnalą, pasidaryti elektroninį žurnalą ar netgi užsiregistruoti į jau sukurtą virtualią žymėjimo sistemą. MyFitnessPal programa yra puikus to pavyzdys.
3. Išimkite iš savo maitinimosi raciono greitą maistą ir vietoj jo įtraukite sveiką bei maistingą valgį.
4. Praeikite pro maisto saugyklą ir nerkite į šaldytuvą. Niekas iš tiesų nelaiko daug perdirbtų maisto produktų savo šaldytuve, nes jie dažniausiai patys būna ilgo galiojimo. Kai ieškote ką užkąsti pavakariams, iš šaldytuvo pasiimkite kažką lengvo ir nekaloringo (neriebaus graikiško jogurto, daržovių su vaisiais bei humusu, žaliųjų žirnelių).
5. Išbandykite naujų patiekalų. Valgant garintą brokolį ir gaminant tofu kiekvienas kartas gali būti labai nuobodus. Paieškokite naujų sveikų receptų knygose ar žurnaluose, kad sveikas maitinimasis taip neįgristų.
6. Pasinaudokite savo šeimos narių ar draugų palaikymu. Ieškokite žmogaus, į kurį galėtumėte atsiremti, kuomet laikotės dietos. Tas žmogus turėtų Jus motyvuoti sveikai maitintis ir sudrausminti vartojant kenksmingą maistą visur ir visada. Turėdami palaikymą iš to žmogaus, Jums bus lengviau laikytis dietos ir siekti savo tikslų.
7. Bendradarbiaukite su draugais ir vieni kitiems atsiskaitykite apie tai, kaip Jums sekasi laikytis sveikos mitybos. Taip dar labiau motyvuosite save ir kitus sveikos gyvensenos link.
8. Kas 2-3 valandas būtinai užkąskite. Tai palaikys pastovumą Jūsų medžiagų apykaitos cikle ir taip pat užtikrins gerą imuniteto veikimą.
9. Visada turėkite po ranka sveiko maisto. Pasiruošimas yra pagrindinis raktas sveikos gyvensenos link! Šviežių daržovių bei vaisių, angliavandenių, mažai riebalų turinčio maisto vartojimas yra labai naudingas norint išlikti sveikos gyvensenos kelyje. Savaitės pradžioje pasigaminkite daržovių troškinio ar kokio kito patiekalo, kurį galėtumėte suvalgyti kai tik užeis alkis. Svarbiausia jog tai būtų sveika ir nekaloringa.
10. Pusryčiams valgykite sotaus maisto. Geriausia tinka sausi pusryčiai, džiovintų riešutų mišinys, dribsniai ir kt.
11. Visada nešiokitės sveiką užkandį jei paliekate namus ilgiau nei 2 valandoms. Obuoliai, bananai, vaisių ir riešutų batonėliai ar morkos yra puikus nešiojimui skirtas užkandis.
12. Valgykite ir mėgaukitės mėgstamu maistu saikingai. Nebadaukite jei organizmas reikalauja tam tikro maisto. Stenkitės jį pakeisti panašiu, tačiau sveikesniu produktu.
13. Kai einate pavalgyti į restoraną, prieš tai meniu peržiūrėkite internetu. Iš anksto nusprendę kokį patiekalą verta imti, atvykę į restoraną nereikės sukti galvos dėl nesveiko maisto pasirinkimo opcijos. Kitaip sakant, viliojantys ir nesveiki patiekalai negadins Jums akių ir nesužadins noro nesveikai pasimaitinti.
14. Neleiskite, kad viena kliūtis trukdytų Jums siekti savo tikslo. Jeigu nesusilaikėte ir vis dėlto paragavote Jums nerekomenduojamo maisto, nenuleiskite rankų ir pasistenkite, kad sekantis maistas kurį valgysite būtų sveikas.
Tikėkimės kad šis trumpas sąrašas padės Jums motyvuoti save ir laikytis dietos. Ne kiekvienas turi laisvas dienas ir gali sveikai maitintis diena iš dienos. Bet jei 80-90% laikotės nustatyto dietos tvarkaraščio, tai turi didelę reikšmę Jūsų sveikatai.