5 Retinolio taisyklės, kurias reikėtų žinoti

„Tyrimai rodo, kad retinolis gali padėti sumažinti smulkias raukšleles ir pigmentaciją, kartu padidindamas kolageno gamybą ir pagerindamas ląstelių apykaitą, sukurdamas ryškesnę ir lygesnę veido spalvą“, – sako gydytoja dermatologė Anjali Mahto.

Tačiau nepaisant ekspertų įžvalgų, tai odos priežiūros sritis, kuri gali supainioti kiekvieną vartotoją, atsižvelgiant į tai, jog yra daugybė retinoidų rūšių turinčių skirtingus pavadinimus. Retinoidas, yra bendras terminas naudojamas apibūdinti junginių klasei, iš kurios vienas yra retinolis, turintis vitamino A. Tad, kad jūsų gyvenimas būtų šiek tiek paprastesnis, čia yra 5 retinolio taisyklės vertos atsiminti.

1 Taisyklė: Norint pasiekti gerų rezultatų, jums nereikia recepto retinoliui. Kaip minėta po retinoido skėčiu yra daugybė skirtingų junginių. Daniel Isaacs, „Medik8“, prekės ženklo, garsaus nereceptiniais retinoidiniais produktais tyrimų direktorius sako, kad yra priežastis kodėl retinolis yra tas apie kurį mes visi esame girdėję – jis yra „išbandytas ir patikimas daugybėje dermatologinių žurnalų“. Tai reiškia, kad buvo atlikta pakankamai tyrimų, jog odos priežiūros specialistai įsitikintų, kad ingredientas veikia. „Kai retonilis yra tepamas ant odos, jis virsta du kartus; pirmiausia jis paverčiamas retinaldehidu, o tada retino rūgštimi. Retino rūgštis yra aktyvioji vitamino A forma, kurią iš tikrųjų gali naudoti oda – ji skatina ląstelių atsinaujinimą ir kolageno gamybą, kad pasiektų geriausią poveikį, apie kurį jūs girdite“, – sako Daniel Isaacs.

Tačiau yra ne tik retinolio, bet ir kitų panašių junginių, su kuriais galite susipažinti. Retinaldehidas yra vadinamas „naujos kartos“ vitaminu A, kuris gali pasiekti rezultatą 11 kartų greičiau nei klasikinės retinolio formos, greitai atnaujina odą ir padeda atstatyti kolageną, taip pat pasižymi anti-bakterinėmis savybėmis. Retinilo retinoatas – hibridinė molekulė, kuri „sulieja retinolį ir retinoinę rūgštį“. Tai pagerina retinolio anti – senėjimo aktyvumą, be dirginančio retinoininės rūgšties šalutinio poveikio, padidina kolageno gamybą ir raukšlių atsistatymą 8 kartus geriau nei standartinis retinolis. Be to, jis yra daug stabilesnis saulės šviesoje, todėl jį galima naudoti ir dieną, ir naktį, norint išgauti spartesnius rezultatus.

Nei vienam iš šių junginių nereikia recepto – juos galima nusipirkti už prekystalio, kliniškai įrodyta, jog jie veikia. Dermatologai, receptinį vaistą tretinoiną vis dar laiko vitamino A pasaulio aukso standartas ( jis suteiks geresnių rezultatų, nes tai yra vaistas), tačiau dermatologai pripažįsta, kad nereceptiniai retinolio produktai taip pat yra naudingi odai, rezultatams pamatyti gali prireikti daugiau laiko, poveikis bus mažiau ryškus. Dermatologas Daniel Isaacs perspėja nenaudoti esterių, tokių kaip retinilo palmitatas ar retinilo linoleatas, nes jie neturi jokio poveikio odai. „Svarbu ieškoti prekių ženklų, kurie naudoja tik patikrintus ir veiksmingus vitamino A tipus“.

2 Taisyklė: Atsargiai rinkitės retinolio stiprumo procentus. Suradus jums tinkamą retinoidą, laikas įvertinti jūsų pasirinkto produkto stiprumą. Anjali Mahto rekomenduoja pradėti nuo produkto, kuriame yra 0,1 % retinolio, o Daniel Isaacs pasisako už 0,2 % stiprumo. Geriausia klysti atsargiai, ypač jei turite jautrią odą. Formulės, kuriose yra laiko atpalaidavimo technologija, taip pat geras pasirinkimas, nes vitaminas A per naktį lėtai įlašinamas į odą, sumažinant bet kokio galimo dirginimo ar jautrumo riziką.

3 Taisyklė: Lėtumas ir stabilumas laimi lenktynes. „Retonilis gali sudirginti odą pirmą kartą jį panaudojus, todėl pradėkite vartoti jį vieną ar du kartus per savaitę, palaipsniui didinkite vartojimą iki kol jį naudosite kiekvieną vakarą“, – pataria Anjali Mahto. Kai jūsų oda ims toleruoti produktą, galite svarstyti didinti rezultatus didinant retinolio stiprumo procentus. Taip pat yra ir kitų būdų sumažinti dirginimą. Uždėti drėkinamąjį kremą praėjus 20 minučių po retinolio uždėjimo, gali sumažinti jautrumą, lupimąsi, pleiskanojimą, ir sausumą, dažnai susijusiu su vitaminu A.

4 Taisyklė: Nesitikėkite rezultatų per naktį. Kaip ir visų gerų dalykų gyvenime, turėsite palaukti kol pamatysite rezultatą. Anjali Mahto sako, kad gali prireikti 12 mažiausiai savaičių, kad pamatytumėte retinoidų vartojimų rezultatus, kai kurie net gi sako, jog užtrunka net ilgiau, tačiau rezultatų verta laukti.

5 Taisyklė: Naudokite SPF. Dėl SPF nenaudojimo dieną ir retinolio naudojimo naktį, jūsų oda tampa ypač jautri saulei, nes ląstelės praranda dalį apsauginių veiksmų, todėl norint labiau apsaugoti odą nuo pažeidimų, būtina dėvėti aukšto procento SPF.