Per pastaruosius 30 metų tyrimai pradėjo keisti požiūrį į šokoladą ir kakavą – pagrindinį šokolado ingredientą. Nuomonės banga pradėjo keistis 1997 m. Paskelbus Harvardo universiteto mokslininkų atliktą tyrimą Kunos genties žmonėms. Tyrėjai pranešė, kad Kuna žmonės, gyvenantys salose prie Panamos krantų, turi labai žemą kraujospūdį, gyvena ilgiau, rečiau serga širdies ligomis, insultu, 2 tipo diabetu, nei žmonės, kurie gyvena žemyninėje Panamos dalyje. Taip yra todėl, kad salose gyvenantys Kuna genties vyrai ir moterys, vidutiniškai išgeria penkis kakavos puodelius per dieną.
Po šio tyrimo paskelbimo, daugelis kitų klinikinių bei laboratorinių tyrimų patvirtino teigiamą šokolado ir kakavos poveikį širdies sveikatai, taip pat kraujagyslių sveikatai, gerojo cholesterolio kiekiui bei kraujospūdžiui.
Taigi, kokia yra kakavos nauda sveikatai? Tikėtina, kad atsakymas yra flavanolis, ypač junginys, vadinamas epikatechinu. Tyrimų metu įrodyta, kad epikatechinas yra stiprus antioksidantas. Tačiau nėra įmanoma absorbuoti epikatechino pakankamai didelėmis koncentracijomis, kad jie būtų veiksmingi vien kaip antioksidantas. Jie veikia daugeliu būdų mūsų kūne, įskaitant tai, kad padeda kraujagyslėms lengviau atsipalaiduoti, o tai gali sumažinti kraujospūdį, palengvinti cholesterolio gamybą ir palaikyti insulino veikimą.
Žalios kakavos tendencija. Jei kakavoje ir šokolade nėra pakankamai epikatechino, kas yra naudinga širdies sveikatai, tai, kaip elgtis su šaltiniu: žalia kakava? Yra tendencija vartoti šaltai spaustas kakavos pupeles – kakavos „Theobroma“ vaisius, yra teigiama, kad žalia kakava yra stipresnė ir turi stipresnį poveikį mūsų sveikatai.