• Pasiruoškite. Grįžimas į mokyklą reiškia, kad teks ir vėl pradėti savo senąją rutiną. Tai reiškia, kad teks susireguliuoti miego režimą ir riboti laiką tam tikroms pramogoms, kaip televizorius, internetas, žaidimai ir paprastas bendravimas. Pasiruošimas grįžti į mokyklą, tai ne tik savo rutinos pakeitimas, taip pat reikia susiruošti visus raštinės reikmenis ir medžiagą, kuri padės mokytis.
• Būkite pozityvūs. Įdėkite pastangų į pozityvų mąstymą dėl grįžimo į mokyklą ir klasės baigimą, nepaisant sunkumų. Koncentracija į pozityvią pusę padės kovoti su nerimu ir sukels daugiau džiaugsmo. Grįžimo priežastys, kurių galite laukti: susitikimas su draugais, lengvas susisiekimas su mokytojais, kas padarys jūsų mokymąsi lengvesnį, savo karantino patirčių pasidalijimas su bendraklasiais, buvimas ne namuose.
• Būkite atsargūs. Svarbu prisiminti, kad nors karantino suvaržymai laisvesni, tai nereiškia, kad COVID-19 išnyko. Vis dar reikės būti atsargiems ir laikytis atstumo, dėvėti kaukes, dažnai plauti ir dezinfekuoti rankas.
• Prižiūrėkite savo psichinę sveikatą. Tai yra labai svarbu, nes šie pakeitimai gali kelti stresą, nerimą, neužtikrintumą ir netgi paniką, ypač jei turite labai daug namų darbų. Prisiminkite, kad reikia pailsėti. Pasikalbėkite apie savo emocijas su artimaisiais ar draugais. Tai labai sudėtingas laikas ir niekas nesitiki, kas staigiai susigyvensite su pakitimais. Būkite kantrūs.
Grįžimas į mokyklą gali būti būtent tai, ko jums reikia, kad pagerintumėte pažymius ir susigrąžintumėte savo socialinį gyvenimą. Jei jums tai nekelia daug džiaugsmo – nesijaudinkite –prisitaikymas gali šiek tiek užtrukti. Darykite tai, ką sugebate, būkite viskam pasiruošę ir teikite pirmenybę savo psichinei sveikatai. Šis laikas visiems kelia neužtikrintumo jausmus, bet supraskite, kad normalu nerimauti dėl pasikeitimų. Vieni prisitaiko greičiau, kiti lėčiau ir tai yra visiškai normalu. Jeigu jaučiate, kad jums sunku, kalbėkite apie tai su šeimos nariais, draugais ar kreipkitės į psichologą. Stenkitės neskaityti per daug naujienų, nes yra skleidžiama ir klaidinga informacija, kuri be reikalo gali priversti jus panikuoti. Pasistenkite formuoti sveikus įpročius ir neapleisti mėgstamos veiklos. Tai užtruks, bet tikėkite savimi. Jums pavyks!