Pirma, gali būti, kad per karantiną pasikeitė Jūsų darbo sutartis ir dabar dirbate trumpiau, žinoma sumažėja ir atlyginimas, o tai reiškia, kad išoriniai motyvatoriai – atlyginimas ir kai kurios darbo sąlygos yra mažiau įtikinantys. Niekas negali grįžti į tą pačią situaciją prieš karantiną, vis dar nėra vakcinos, turite būti atsargūs, todėl Jūsų darbo būdas yra kitoks taip pat.
Stebėti atstumą tarp savęs ir kitų žmonių bei griežtą higienos priemonių naudojimą yra labai sunku, ypač tose vietose, kur to nedarėte anksčiau. Turite priminti sau kiekvieną dieną, jog savęs saugojimas yra ne tik pagalba sau, tačiau ir kitiems. Taigi, ką galite padaryti, jog pakeistumėte savo vyraujančias nuotaikas bei padidintumėte savo motyvaciją?
1. Praktikuokite savęs užuojautą. Kritikuodami save tik jausitės dar blogiau. Britų psichologų draugija mini du naujus tyrimus, kurie parodo gerumo sau teigiamą pusę. Pirmajame tyrime Sergio Carvalho bei jo kolegos iš Koimbros universiteto apklausė 231 portugalę, kurios kenčia nuo galvos lėtinio skausmo. Tyrimas parodė, jog tos moterys, kurios buvo gailestingesnės sau ir suprato, kad skausmas yra įprasta žmogaus būklės dalis ir skyrė laiko sau, patyrė mažiau skausmo intensyvumo bei turėjo mažiau depresijos simptomų.
Antrojo tyrimo metu James Wirth ir jo kolegos iš Ohio valstijos universiteto paprašė dalyvių žaisti žaidimus komandomis. Tos komandos, kurios buvo įvertintos prastai, turėjo žemesnę savivertę bei komandoje vyravo neigiamos emocijos, tačiau žmonės, kurie parodė atjautą sau, turėjo mažiau negatyvumo sau bei žinoma kitiems.
2. Atidžiai rinkitės motyvatorius. Edward Deci iš Rochester universiteto apibrėžia dvi motyvacijos rūšis: vidinė, kai mes kažką darome, nes tai savaime yra malonu, ir išorinė, kai ką nors darome, nes tai lemia tam tikrą rezultatą. Išorinių motyvatorių vertinimas gali padėti atgaivinti Jūsų susidomėjimą. Tačiau tik sutelkdami dėmesį į vidinius motyvatorius – išlaikysite energiją ir entuziazmą ilgainiui.