Kaip užsiauginti ilgus plaukus?

Vidutiniškai plaukai auga maždaug 1 cm per mėnesį, bet ar galima tai pagreitinti? Taip, yra efektyvių būdų, kurie skatina plaukų augimą, tačiau reikėtų palaukti minimaliai šešias savaites, kad pastebėtumėte pakitimus, o geriausiai rezultatą pastebėsite palaukę apie tris mėnesius. Taip pat reikia suprasti, kad ne kiekvienam tinka visi būdai. Tai priklauso nuo Jūsų aplinkos ir gyvenimo būdo. Pavyzdžiui, dieta, maistinių medžiagų trūkumas, hormonai, genetika ir bendra sveikata, bei streso lygiai gali paveikti plaukų augimą. Reikėtų pastebėti, kas daro įtaką Jūsų plaukų (ne)augimui ir daryti atitinkamus pakeitimus.

Kaip galvos odos apytaka padeda plaukų augimui? Plaukai geriausiai auga iš sveikos galvos odos. Ją reikėtų plauti reguliariai, tačiau ne per dažnai, nes odai reikia drėgmės. Kaip ir veidą, galvos odą reikia šveisti, todėl rekomenduojama kartą per savaitę naudoti šveičiamąją galvos odos kaukę, kad pašalintumėte negyvas odos ląsteles.

Ar plaukų šukavimas padeda? Plaukus šukuoti yra gerai, bet nepersistenkite. Šukuokite nuo plaukų galiukų ir naudokite švelnų plaukų šepetį. Rinkitės šukas su suapvalintais šereliais ir minkštu pagrindu. Toks šepetys yra švelnesnis plaukams ir juos mažiau pažeis.

Kaip plaukų augimui padeda dieta? Sveika ir subalansuota dieta, be jokios abejonės, skatina gražių ir sveikų plaukų augimą. Plaukai nėra kūnui svarbiausias audinys, todėl kai jums trūksta maistinių medžiagų, kūnas pirmiausiai jas pasiima iš plaukų. Plaukams svarbiausia yra baltymai, dėl to stenkitės suvalgyti maždaug saujos dydžio baltymų porciją pusryčiams ir pietums. Daug baltymų turintys produktai yra žuvis, kiaušiniai, liesa mėsa, neriebus varškės sūris, bolivinė balanda ir ankštinės daržovės. Taip pat, kad plaukai augtų, jiems reikia energijos, todėl su kiekvienu patiekalu pasistenkite suvalgyti ir porciją sudėtinių angliavandenių.

Kaip plaukų augimą veikia stresas? Stresas gali labai paveikti Jūsų fizinę išvaizdą. Šią būseną sukelia begalė faktorių: socialinės medijos, nerealistiški lūkesčiai, darbas, santykiai su šeima ir antra puse, bendras nepasitenkinimas gyvenimu ir taip toliau. Stresas priverčia smegenis išskirti tam tikrus hormonus, kurie priverčia širdį plakti greičiau ir raumenis įsitempti, tačiau mūsų kūnas negali kasdien susidoroti su tokiu dideliu šių hormonų kiekiu. Kas tada atsitinka? Psichiniai ir fiziniai negalavimai, kurie pasireiškia mūsų išvaizdoje. Pavyzdžiui, plaukų slinkimas. Jis prasideda maždaug po trijų mėnesių, kai patiriame stresą. Stresas skatina galvos odos išsausėjimą, dėl to gali atsirasti ir pleiskanos ar bet kokios kitos galvos odos problemos. Stresas taip pat išskiria adrenaliną, kuris virsta testosteronu, o pastarasis sutrumpina plaukų augimo ciklą, dėl to plaukai greičiau ima slinkti. Kaip susitvarkyti su stresu ir plaukais?
• Įrankiai kaip plaukų tiesintuvas dar labiau silpnina plaukus, todėl ribokite jo naudojimą.
• Plaukų sukimas ar galvos odos kasymas streso metu gali išrauti plauką, todėl pasistenkite naudoti streso kamuoliuką ar kažką panašaus.
• Pasvarstykite apie vitamino D, omega-3 ir geležies papildus.
• Darykite stresą lengvinančius pratimus kaip joga ar pilatesas, medituokite, būkite lauke.
• Gerai išsimiegokite.