Dažniausios moterų plaukų slinkimo priežastys

Pasirodo, plaukų slinkimas yra mūsų kasdienės programos dalis. Visiškai normalu, kad kiekvieną dieną netenkame kelių sruogų, bet kaip mes galime sužinoti kada peržengėme slenkstį nuo normalumo iki problemiško plaukų slinkimo? Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie pagrindines plaukų slinkimo priežastis.

Nėštumas ir gimdymas
Viena dažniausiai kalbamų ir rečiau paaiškinamų plaukų slinkimo priežasčių yra gimdymas. Moterys nėštumo metu gauna gražią plaukų galvą, tačiau tai trunka neilgai. Keletas mėnesių po pogimdyvinio laikotarpio ir viskas krinta po saujelę. Kodėl taip nutinka? Yra trys mūsų plaukų gyvenimo ciklo fazės: Anagenas (augimas), Katagenas (perėjimas), Telogenas (ramybės būsena). Plaukų slinkimas pasireiškia tik plaukų telogeno (poilsio) fazėje.

Nėštumo metu plaukai lieka Anageno fazėje dėl hormoninių pokyčių. Gimus kūdikiui ir vėl pasikeitus hormonams, plaukai pereina į katageno ir telogeno fazes. Visi jūsų sukaupti plaukai pagaliau yra pasirengę slinkti. Žinoma, jei viskas įvyksta vienu metu, galite jaustis neramiai. Nesijaudinkite, po kelių mėnesių Jūsų hormonai vėl susibalansuos, o Jūsų plaukai taip pat augs.

Genetika
Ankstyva kova su genetiniu plaukų slinkimu yra raktas į tai, kas gali atrodyti neišvengiama. Androgeninė alopecija arba moterų plaukų slinkimas gali pasireikšti jau nuo 20 iki 30 metų, ypač jei tai žinoma kitiems jūsų šeimos nariams. Yra įprasta pradėti rūpintis plaukų slinkimu nuo galvos odos. Tai gali apimti daugybę gydymo būdų, pradedant papildais, tinkamais produktais bei subalansuota mityba. Bet kuriuo metu, jei pradėjote pastebėti daugiau slenkančių plaukų, patariama apsilankyti pas dermatologą, kad įvertintų Jūsų būklę.

Apleista galvos odos sveikata
Plaukų slinkimas yra galvos odos problema, o ne tikra plaukų problema. Kai plaukų folikulai veikia ne taip, kaip turėtų, plaukai gali suplonėti arba nukristi. Ieškokite plaukų ir galvos serumų, veikiančių tiesiogiai folikulus, kuriuose gali būti specializuoti peptidai, padedantys palaikyti sveiką plaukų folikulų veiklą. Atkreipkite dėmesį į skirtumą tarp plaukų plonėjimo ir plaukų slinkimo. Plaukų retėjimas yra tada, kai plaukai užauga silpnesni dėl netinkamų galvos odos sąlygų ar netinkamos mitybos ir pagrindinių negalavimų. Plaukų slinkimas yra tada, kai plaukai visiškai slenka arba dėl reakcinės priežasties, tokios kaip stresas, arba dėl ilgo plaukų slinkimo, nebeauga plaukai.

Pagrindinė liga
Medicininės problemos ar pagrindinės ligos gali turėti įtakos bet kokiam plaukų slinkimui. Skydliaukės problemos neabejotinai yra pirmaujanti liga, sukelianti plaukų slinkimą. Kiti hormoniniai klausimai, tokie kaip policistinių kiaušidžių sindromas, taip pat bet kuri autoimuninė liga gali būti jūsų plaukų bėdų dalis. Net tokie sveikatos sutrikimai kaip diabetas gali sukelti galvos odos problemas ir savo ruožtu paveikti jūsų plaukų augimą. Geros naujienos yra tai, kad bet kokios pagrindinės medicininės problemos sprendimas padės pakeisti šį nepageidaujamą šalutinį poveikį. Jei pagrindinė medicininė problema bus ištaisyta, ploni plaukai dažnai taip pat pasitaisys. Procesas trunka keletą mėnesių, todėl svarbu būti kantriems.

Šilumos ir chemijos naudojimas
Per didelis plaukų balinimas ar per dažnas dažymas gali sukelti rimtus lūžius. Pasitarkite su savo plaukų stilistu apie savo plaukų sveikatos tikslus, taip pat apie savo spalvų tikslus, kad jie galėtų atsakingai ir pagarbiai siekti jūsų spalvų tikslų. Kasdienis plaukų formavimas taip pat gali sukelti problemų jūsų plaukams, todėl jie tampa trapesni, pažeisti ir linkę lūžinėti. Naudojant šilumą apsaugančias priemones prieš šukuoseną, dažnai kerpant plaukus ir suteikiant sau kelias laisvas dienas tarp karščio priemonių, tokių kaip džiovintuvas, tiesintuvas ar garbanotuvas, tikrai turės įtakos, kad būtų išvengta plaukų slinkimo.

Vitamino trūkumas
Vitaminai ir mineralai vaidina svarbų vaidmenį palaikant mūsų plaukų sveikatą. Dažniausiai trūkumai, susiję su plaukų slinkimu, yra vitaminas B12, biotinas, folatas ir riboflavinas. Kai kurie iš šių trūkumų, pvz., Biotinas, gali turėti kitų pastebimų šalutinių poveikių, pavyzdžiui, nagų skilimas. Laimei, yra papildų, kurie padės mums ištaisyti šį disbalansą. Apsvarstykite geriamuosius papildus su ingredientais, kurie plaukams suteikia optimalaus funkcionavimo elementų.

Baltymų trūkumas
Tam tikros mitybos pastangos, pvz., Plaukų slinkimas, gali sukelti neigiamą poveikį. „Veganai ir vegetarai laikui bėgant paprastai pastebi silpnesnį ir smulkesnį plaukų augimą. Nepakeičiamų aminorūgščių trūkumas negyvūninių baltymų dietose tapo didele problema, ypač didėjant veganizmui. Norint, kad plaukai augtų stipriai ir sveikai, labai svarbu gauti tinkamą baltymų kiekį. Greitas svorio metimas ir kalorijų apribojimas taip pat gali lemti plaukų slinkimą ir slinkimą, todėl nepaprastai svarbu prieš pradedant riboti kalorijas, pasikonsultuokite su dietologu, kuris gali padėti sukurti mitybos planą, atitinkantį jūsų kūno poreikius.

Fizinė ar emocinė trauma
Bet kokia Jūsų gyvenime patirta trauma taip pat gali būti pagrindinis plaukų slinkimo kaltininkas. Fizinės ar emocinės traumos gali būti susijusios su greitu plaukų slinkimu, tačiau Jūsų plaukai gali pradėti slinkti tik po 3–5 mėnesių. Yra du plaukų slinkimo tipai: lėtinis plaukų slinkimas ir staigus plaukų slinkimas. Lėtinis plaukų slinkimas vyksta lėtai ir dažniausiai prasideda plaukų retėjimu per ilgesnį laiką. Staigus plaukų slinkimas atsiranda greitai ir iš karto, dažniausiai dėl streso ar uždegimo.

Hormoniniai pokyčiai
Moters gyvenime gali vykti daugybė hormoninių pokyčių. Pogimdyminis laikotarpis, menopauzė, IVF gydymas (nevaisingumo) ir gimstamumo kontrolė. Estrogeno kiekis organizme arba padidės, arba taps reguliuojamas, ir šio proceso metu plaukų slinkimas priekinėje galvos srityje yra labai dažnas. Jei jūsų hormonų lygis nebus subalansuotas, galite patirti lėtinį plaukų slinkimą ir nematysite pakitimo, kol Jūsų hormonų lygis nebus sureguliuotas.

Stresas
Kai patiriame stresą, kūnas, siekdamas pasveikti, išjungia mažiausiai svarbias sistemas, deja, tai apima ir plaukų sistemą. Bet kuri situacija, sukelianti didelį stresą, beveik visada turės įtakos plaukams. Stresas buvo žinoma sąsaja su uždegimu organizme ir imuniteto problemomis, ir šie veiksniai, matyt, taip pat susiję su plaukų slinkimu. Reakcinis plaukų slinkimas, kurį paprastai sukelia stresas ir kūno uždegimas, paprastai pasireiškia staiga. Šis staigus plaukų slinkimas yra grįžtamas ir laikinas, tik jei jūsų streso lygis ir bendra sveikata laiku normalizuosis. Ilgai trunkantys streso epizodai ir įtemptas gyvenimo būdas gali ilgainiui pakenkti jūsų folikulams.