Detoksikacijos mada taip pat įkvėpė ir grožio industriją. Daugumai gali atrodyti painu kaip tai gali pasireikšti šioje srityje. Oda yra didžiausias kūno organas ir būdamas išorėje laisvai gali prisirinkti purvo ir nešvarumų. Kai kurie žmonės tiki, kad galima iš odos išvalyti visas blogas medžiagas, kurios kemša poras, tačiau tai nėra visiškai tiesa. „Iš medicininės pusės tokio dalyko kaip odos detoksikacija nėra“, sako dermatologai. Ką galite padaryti, tai ją apsaugoti nuo galimų aplinkos toksinų kaip užterštas oras ir ultravioletiniai spinduliai. Šie veiksniai kartu su prasta dieta ir perdėtu valymu ir šveitimu gali nuvarginti odos išorinį sluoksnį. Išorinis odos sluoksnis palaiko odą sveiką blokuodamas toksinus, kurie gali sukelti priešlaikinį senėjimą ir kitus odos pažeidimus.
Ar iš tiesų galima detoksikuoti savo odą? Kai kalbame apie odos detoksikaciją, tai yra išorinio odos sluoksnio, kuris apsaugo odą nuo išorinio aplinkos poveikio, apsaugojimas ir stiprinimas. Kodėl? Nes toksinai negali išeiti iš kūno per odą. Galite valyti savo odą kiek norite, tačiau tokia „detoksikacija“ nepašalins jokių toksinų. Anksčiau minėti organai – inkstai ir kepenys – yra atsakingi už šią funkciją. Vis dėlto, Jūsų odai gali reikėti, kad atsisakytumėte tam tikrų priemonių, kurios Jums netinka. Pavyzdžiui, yra tokia būsena kaip tachifilaksija, kai oda pripranta prie produkto ir jis nustoja veikti. Tokiu atveju odos detoksikacija yra logiška.
Ką daro „detoksikuojančios“ odos priežiūros priemonės? Čia yra daugiausia apgavystės. Save besiskelbiantys odos ekspertais žmonės teigia, kad odoje yra toksinių medžiagų. Jie klysta. Pastebėkite – odos priežiūros priemonės, kuriose skelbiama apie galimybę išvalyti toksinus, retai aiškiai nurodo, kuriuos toksinus jos naikina. Tiesa, Jūsų oda gali jaustis švaresnė ir švelnesnė po aktyvintos anglies veido kaukės panaudojimo, tačiau tai viskas, ką šis produktas daro. Kiti produktai taip pat gali nuvalyti nuo odos nešvarumus, tačiau jie fiziškai negali ištraukti iš odos kenksmingų medžiagų – toksinų.
Ar galite juos tiesiog išprakaituoti? Nevisai. Prakaitais yra sudarytas beveik vien iš vandens. Per prakaitą žmogus išskiria mažą toksinių medžiagų kiekį kaip karbamidas. Tačiau šis kiekis yra toks mažas, kad yra sunkiai pastebimas. Ką tai reiškia? Joks kardio ar karštos jogos treniruočių kiekis nepadės natūraliai organizmo detoksikacijai. Jokios dietos, papildai, arbatos, vonios druskos Jums taip pat nepadės. Kompanijos siūlo įvairius būdus toksinų išvalymui, tačiau negali įrodyti jų veiksmingumo.
Tai ką galite padaryti, jei Jūsų oda nėra tokia, kaip norėtumėte? Yra daugybė mokslo patvirtintų būdų, kurie padės Jūsų odai atrodyti geriau:
• Įvertinkite savo odos priežiūros rutiną. Jeigu ji tinkama, veido odos detoksikacija yra tik dar vienas madingas žodis;
• Šveiskite odą. Tai natūraliai vyksta kas 28 dienas, tačiau tokie veiksniai kaip senėjimas ir odos riebumas gali sulėtinti šį procesą. Šį veiksmą galite atlikti dviem būdais: fiziniais šveitikliais ir cheminiais;
• Naudokite apsaugą nuo saulės;
• Nepamirškite antioksidantų ir retinoidų;
• Ribokite maistą ir gėrimus, kurie skatina odos uždegimą;
• Gerkite daug vandens.
Kaip pastebėjote, detoksikacija turbūt nereiškia to, ką manėte, kad ji reiškia. Jeigu susirūpinote dėl savo odos, sveika gyvensena ir rūpinimasis savo oda gali padėti. Jeigu nepadeda – turėtumėte kreiptis į dermatologą.