Pasiekti norimą rezultatą nėra sunku. Tiesiog reikia atminti, kad gyvenime visur egzistuoja taisyklės ir jų reikia laikytis. Tas pats taikoma ir akių makiažui. Anksčiau mokėjimu tinkamai dažytis galėjo pasigirti tik vyresnės, nemažą patirtį sukaupusios moterys. Dabar visa informacija apie teisingą kosmetikos pasirinkimą ir jos naudojimą pasiekiama net pačioms jauniausioms. Tereikia įsiskaityti į tai, kas rašoma ir tiksliai viską atkartoti. Pagal visas taisykles ir nurodymus, akių makiažas prasideda nuo tinkamo šešėlių pasirinkimo ir jų užtepimo. Svarbu ne tik tinkamai pasirinkti vieną iš siūlomų būdų, bet ir naudoti būtent tuos teptukus, kurie tam ir skirti.
Prieš pradedant ryškinti savo akis, reiktų atsakyti į vieną klausimą – kokio efekto konkrečiu atveju yra siekiama? Jeigu bus naudojami tik šviesūs atspalviai, žvilgsniui galima suteikti patrauklų blizgesį. Tamsūs atspalviai leidžia paslėpti smulkius trūkumus arba pabrėžti akių unikalią formą. Šešėlių piešimo ant akies technika apima keturias zonas: viršutinį ir apatinį vokus, tarp vokų ir antakių, ir kontūrą.
Bet kokį akių makiažą reikia pradėti nuo paties šviesiausio atspalvio. Šiam darbui naudojamas stambus, tankus teptukas, kuriuo ir užtepamas pirmas sluoksnis po antakiais. Jeigu norite paeksperimentuoti, galima iškart naudoti du skirtingus šviesaus atspalvio šešėlius, tik atspalvių skirtumas turi būti nedidelis. Šviesesnį užtepkite vidinio akies kampelio srityje, o nuo jos vidurio iki išorinio kampelio naudokite kiek tamsesnį atspalvį. Taip sukuriamas šešėlių persiliejimo efektas.
Paprastai viršutiniam ir apatiniam vokui naudojami to paties atspalvio šešėliai. Jie būtinai turi būti ryškiausi iš visų naudojamų. Ant vokų šešėliai tepami vidutinio dydžio minkštu šepetėliu. Kosmetika tepama nuo blakstienų apatinės dalies iki pat voko pabaigos. Jokiu būdu nenaudokite makiažo už voko raukšlės ribos, nes tada makiažas praras savo žavesį. Šešėliai tepami nuo akies vidinės dalies iki išorinės.
Atlikus aukščiau minėtus veiksmus galima paryškinti kontūrą. Tam naudojami patys tamsiausi šešėliai. Kadangi būtent kontūras tampa paskutiniu akių paryškinimo akcentu, šį darbą reikia atlikti neskubant ir labai kruopščiai. Naudokite šiam darbui specialų užapvalintą šepetėlį ir nuo išorinio akies kampelio užbrėžkite horizontaliai gulinčią V raidę. Linija turi būti brėžiama išilgai viršutinio voko blakstienų šaknelių. Norint, tokią pat liniją galima nubrėžti ir ant apatinio voko. Iš esmės šešėlių piešimas tuo ir baigiasi. Įvaldžius šią techniką, galima ateityje jaustis drąsiau ir ryžtis eksperimentams, kuriant savo unikalų ir nepakartojamą įvaizdį.