Gal ir neblogai sugalvojo meškos ir barsukai, kurie šią niūrumą pramiega, tačiau žmogus taip negali. Tad reikia suimti save į rankas ir pradėti judėti. Tik taip neleisime depresijai mūsų įveikti.
1. Aromatinės vonios
Vienas iš nemaloniausių dalykų žiemą – ryte keltis ir ruoštis į darbus. Už lango tamsu ir kyla mintis, kad žadintuvas sugedęs, nes skambėti pradėjo vėlai naktį. Atsigauti ir išsijudinti padės šilta citrusinė vonia su šviežios citrinos gabaliukais ir kokteiliu iš rozmarinų, greipfrutų ir bergamočių aliejaus. 10 minučių tokioje vonioje ir visi miegai išsilakstys, o kūną užplūs energija. Aišku, su vonia žaiskite tik tada, jei turite užtektinai laiko. Priešingu atveju teks apsieiti dušu.
2. Žiemos geliai dušui
Įsigykite kelis skirtingus dušo gelius. Citrusiniai aromatai padeda sušilti, išsivaduoti nuo žiemos speigų ir nemalonių minčių, padeda įveikti nerimą ir depresiją. Rozmarinas kelia nuotaiką ir yra puikus antidepresantas. Jis stimuliuoja ir padaro moteris žvalesnes. Citrina ir žalioji citrina taip pat kelia nuotaiką, ramina nervus ir kelia tonusą. Taip pat citrina gerina dėmesio koncentraciją ir teigiamai veikia atmintį. Mėtos atpalaiduoja nervus, ramina ir padeda atgauti jėgas. Bergamotės aromatas išvaikys ilgesį, žiemos depresiją ir apatiją, „įkraus“ energija ir „atgaivins“ net didžiausius pesimistus. Vaisių-uogų ir tropiniai aromatai primins vasarą. Taip pat nereiktų pamiršti ir imbiero. Jis suteiks pasitikėjimo savimi, pagerins atmintį ir padės įveikti peršalimo ligas.
3. Truputis saulės
Dar viena žiemos apatijos priežastis – saulės trūkumas. Veikiant ultravioletiniams spinduliams mūsų organizme vyksta aktyvi endorfinų gamyba. Šios cheminės medžiagos sukelia džiaugsmo ir pasitenkinimo jausmą. Jų trūkumas tampa apatijos ir depresijos priežastimi. Tik veikiant saulei susidaro ir labai odai svarbus vitaminas D3. Mūsų vasaros yra per trumpos, jog saulė pagamintų tiek D3, kad jo užtektų ir žiemai. Padėtį galima pataisyti apsilankius soliariume. Tik nepersistenkite. Norma turėtų būti 5–7 minutės vieną kartą per savaitę.
4. Žiemos kvapai
Žiemą natūralus kūno kvapas prislopsta, tad lengvi ir gaivūs aromatai padeda kvepėti originaliai ir dažnai būna visai nepastebimi. Į kovą su bloga nuotaika kyla jausmingi, sodrūs ir šildantys kvapai. Tai gali būti šilti rytų kvapai sukuriantys šilumos, jaukumo ir saugumo aurą. Taip pat tinka vaisiniai, tropiniai, egzotiški arba aiškiai išreikšti gėlių kvapai. Kvepalai ilgiau džiugins, jei prieš jų naudojimą kūną patepsite kremu. Žiemai įsigykite ryškių, gyvenimo džiaugsmą spinduliuojančių kvapų. Jie, tarsi šiltas apklotas, šildys jus per visą žiemą.
5. Miegas
Mokslininkai įrodė, kad geras ir ilgas miegas – grožio ir geros nuotaikos garantas. Šiaip miegas yra svarbus, tačiau žiemą jo svarba dar labiau išauga. Suaugusiam žmogui reiktų miegoti ne mažiau 8–9 valandų. Reiktų įprasti gult iki vidurnakčio, nes nuo 23 iki 4 val. ryto miegas pats giliausias ir produktyviausias. Jeigu užmigsite per vėlai, rizikuojate atsibusti prastos nuotaikos, papilkėjusiu veidu ir su „maišelias” po akimis.
6. Nepamirškim maisto
Žiemą nuolat norisi valgyti. Jeigu pavasarį nenorite privaloma tvarka pirkti didesnių drabužių, valgykite teisingai ir laiku. Jeigu pajutote alkį, numarinkite jį vaisiais ir pasistenkite, kad jūsų dienos valgiaraštyje būtų daugiau vaisių, daržovių, uogų, grūdinių ir ankštinių kultūrų.
7. Daugiau ryškių spalvų
Pastebėjote, kad žiemą pilkėja ne tik orai, bet ir žmonių drabužiai? Ypač tai išryškėja masinėse žmonių susibūrimo vietose. Tapkite išskirtinai ryškia pilkame mieste. Raudona striukė, geltonas šalikas, žali batai ir dryžuotos pirštinės. Jeigu nedrįstate iškart pražysti „visomis spalvomis“, pradėkite nuo ryškių aksesuarų. Pradžiai pabandykite nagus nusidažyti ryškiu laku ir pasidarykite ryškesnį, negu įprastai, makiažą.
8. Sportuojam
Kadangi žiemą paprastai būna ir sniego, ir ledo, laikas išsitraukti slides ar įsigyti pačiūžas. Bet kuris iš tokių užsiėmimų leis ne tik linksmai praleisti laiką, pamiršti žiemos rūpesčius ir depresijas, bet ir sudegins nereikalingus kilogramus.
9. Užsiimkim psichoanalize
Laikas baigt savęs gailėt. Pažiūrėkite į save iš šalies. Juk viskas gerai, o meksikietiški serialai apie nelaimingą meilę tikrai ne apie jus. Nusišypsokite, paleiskite linksmą dainą ir pasimaivykite prieš veidrodį. Galiausiai pasikvieskite į svečius geriausią draugę ir pažiūrėkite linksmą mergaitišką filmą.
10. Vienas iš patikrintų kovos su depresija būdų – apsipirkimas
Aišku, nebūtina naujiems daiktams išleisti visas santaupas ar už naujus batus palikti ką tik gautą atlyginimą. Atminkite, kad nuotaiką gali pakelti ir ganėtinai pigiai kainuojančios smulkmenos, pavyzdžiui, tušas akims ar naujas lūpdažis.