Tradicinis „gyvatukas” – kaip šiuolaikinis, funkcionalus interjero dizaino elementas

Ištisas kartas nuo seno šildantys „gyvatukai” dabar tampa modernūs, taupūs ir estetiški. Panašu, kad ne tik tradicinės „S” formos, bet ir susipinančių ar taisyklingų gijų radiatoriai veržiasi iš vonios kambarių į virtuves, koridorius, palėpes, svetaines ar įstaigų priimamuosius.

 Kūrybiški sprendimai

 Šiluma traukia žmones arčiau savęs ir bet kokią patalpą padaro jaukesne, todėl svarbu, kaip tas jaukumo šaltinis atrodo, kokį įspūdį patirsime į jį žiūrėdami., Antai, į pintą bambukų tvorelę panašus „gyvatukas”, tikėtina, sukurs atogrąžų paplūdimio dvelksmą, o juodo metalo šildytuvai, tarsi kaminkrėčio kopėčios, žaismingai papuoštų jaunimo centro ar meno galerijos salę.

„Šiuo metu vykdoma daug buvusių pramoninių pastatų konversijų į gyvenamus pastatus – loftus, juose įsikuriantys jauni ir kūrybingi žmonės nori gyventi kiek kitaip nei jų tėvai. Vienas iš įdomesnių loftų interjerų sprendimų – pramoninių elementų panaudojimas (atvirai eksponuojami ventiliacijos, šildymo sistemos vamzdžiai, natūrali, grubi patalpų vidaus paviršių faktūra – pavyzdžiui plytų ar betono), pramoninio dizaino šviestuvai. Vienas iš tokių „pramoninių“ ir funkcionalių akcentų gali būti vertikalus plieninis radiatorius. Jis gali būti naudojamas ne tik šildymui, bet ir drabužių džiovinimui žiemą, nes yra pakankamai didelio ploto kad tilptų visi šeimos viršutiniai drabužiai, sudrėkę po smagaus paslidinėjimo“ – sako architektas Emilis Acus (archea.lt).

 Pasak menininko, šiandienės interjero mados tendencijos rodo vis platesnes galimybes maksimaliai pritaikyti namų apyvokos įrenginius žmonių patogumui – tiek gyvenamose, tiek pagalbinėse ar viešai lankomose patalpose.

 „Mes net nesitikėjome, kiek kūrybiškų sprendimų, pritaikant „gyvatukus” žmonių poreikiams sugalvoja interjero dizaineriai. Netikėčiausiose vietose jaučiame, kaip jaukiai į erdves įsilieja mums gerai pažįstami, tik gerokai modernesni ir estetiškesni „gyvatukai”, – žavisi vonios ir šildymo įranga prekiaujančios bendrovės „Tausana” direktorius Rolandas Jurgelaitis.

 Vadovas sako, kad įmonės pardavėjai atidžiai stebi, domisi ir teiraujasi ne tik pirkėjų, bet ir interjero dizainerių, architektų bei remontu ir apdaila užsiimančių įmonių specialistų nuomonės.

 Estetiška ir praktiška

 „Nėra abejonių, kad tinkamą radiatorių, šiais laikais, galima išsirinkti daugybėje parduotuvių, o kai kuriose jų galima „gyvatuką” nusipirkti net mobiliuoju telefonu. Dabartiniai įrenginiai yra išsamiai specifikuojami ir tiksliai bei aiškiai aprašomos jų charakteristikos instrukcijose, todėl tiek meistrai, tiek namų šeimininkai, iš tiesų, turi iš ko pasirinkti“, – įsitikinęs R. Jurgelaitis.

Pastebima, kad augantys žmonių poreikiai, didėjantis šilumos sistemų asortimentas, laki interjero dizainerių bei architektų vaizduotė bei praktiški sprendimai sutelkia vis daugiau visuomenės dėmesio. Apie būsto įrengimą, namų projektavimą mintimis dalijasi vis daugiau žmonių, o ir  atsigaunančios statybos apimtys taip pat leidžia stebėti  paklausos pakilimą.

 Meistrai pataria, prieš perkant naujus santechnikos įrenginius, būtinai pasitarti su specialistais arba kreiptis į artimiausią parduotuvę. Akivaizdu, kad kūrybiški ir efektyvūs sprendimai, įkomponuojant „gyvatukus” mūsų kambariuose ne tik šildo šeimynas, žavi architektus, bet ir skatina tobulėti meistrus bei įkvepia gamintojus.