Juk dabar, kai už lango žiema, kosėjimui priežasčių gali būti daug.
Kai žiema tokia, dažnas susigundom išeitį į lauką lengviau apsirengęs. Ypač jei už lango maloniai šypsosi saulutė. Deja, dabar saulė – apgaulinga. Taip, ji šviečia, tačiau visiškai nešildo. O jei dar pakyla vėjas, tada išvis darosi liūdna. Tradiciškai, kad lauke šalta ir ne taip malonu, kaip atrodė žiūrint pro langą, mes suprantame tik gerokai nutolę nuo namų arba kažkur skubėdami. Grįžti namo ir apsirengti šilčiau tada jau nebegalima. Jeigu darbe dar pavyksta atsilaikyti prieš sėlinančią ligą, tai vakarop nemalonus jausmas gerklėje sustiprėja ir namo pareiname jau ligoti. Štai ir viena kosulio priežastis.
Antra situacija dar banalesnės. Tikriausiai turite bendradarbį, kuriam šalta, kai kitiems karšta ir atvirkščiai. Jeigu už lango vėtra arba pūga, jam būtinai reikia atidaryti langą ir įleisti į patalpą gaivaus oro. Tikėtina, kad jūs sėdėsite kur nors šalia lango. Net jei langas bus tik pravertas, jūs gal to ir nepajausite, tačiau jūsų gerklė netruks į tai sureaguoti. Kosėti, tikėtina, pradėsite jau darbe, o vakare namie situacija taps dar blogesnė.
Tokius atvejus būtų galima vardinti ir vardinti: jus perpūtė, per lengvai apsirengėte, sušlapote ir sušalote kojas, kas nors „pasidalino“ savo bacilomis. Bet kokiu atveju finalas vienas – kosulys ir perštinti gerklė. Tik turbūt ne visi žino, kad kosulys – vidaus uždegiminių procesų indikatorius ir tuo pat metu organizmo apsivalymo mechanizmas. Taigi, kas yra kosulys.
Esame įpratę galvoti, kad drėgni bronchai – ligos požymis. Iš tikro sveiko žmogaus organizme kasdien 1 masės kilogramui susiformuoja 1 ml bronchinio sekreto.90 proc. sekreto sudėties – vanduo. Sekretas padengia kvėpavimo takus ir taip apsaugo juos nuo dulkių, dūmų, mikroorganizmų ir kitų svetimkūnių, kurie kartu su sekretu lengvai pašalinami iš organizmo. Deja, sekretas saugo ne visada, tad virusai kartais patenka į mūsų organizmus. Tada prasideda uždegimas, dėl kurio suintensyvėja kiek pakitusios cheminės sudėties sekreto gamyba. Jame sumažėja vandens, o daugėja glikoproteinų. Dėl šilto išskyros tirštėja ir sunkiau pasišalina iš organizmo. Tai susidaro puikios sąlygos mikrobų vystymuisi.
Tada ir kyla kosulys. Jis kyla ne tam, kad mums būtų sunkiau, o būtent tam, kad būtų lengviau, nes kosint iš organizmo pašalinamas drėgmės perteklius ir kenksmingi mikroorganizmai. Jeigu kosulys nėra sausas, jis vadinamas produktyviu. Tačiau pasitaiko, kad kosulys būna saunas arba drėgmė per daug tiršta. Tada mūsų organizmui reikia papildomos pagalbos – vaistų. Laimei, jų pasirinkimas yra didelis. Svarbu tik neapsileisti ir laiku suprasti, kad laiku pradėtas gydyti kosulys praeis greičiau ir be komplikacijų.