Apie tatuiruotes su Danieliumi Djačkovu

Kiek metų sukiesi tatuiruočių pasaulyje?

Visa kelionė prasidėjo dar 1998-aisias, bet pirmi trys metai buvo daugiau ieškojimų ir eksperimentų metai. Daug keliavau, kad nors kažkiek rasčiau vertingos informacijos apie šio amato subtilybes. Manau mėgėjiškumo barjerą peržengiau baigęs VDA, apsigynęs bakalauro diplomą ir 2004 m. išsinuomojęs nedidelį kabinetuką vienoje žymioje Klaipėdos kirpykloje. Nuo tada nedideliais, bet užtikrintais žingsneliais ėjau link to, ką esu sukūręs šiai dienai.

Kokias tendencijas pastebi per paskutinius kelis metus?

Per tiek metų pradėjau pastebėti madas ir tendencijas. Vienais metais populiaru ornamentai, kitais metais realizmais, dar kitais biomechanika. Labiausiai tam įtakos turi popkultūra ir žiniasklaida. Kinta viskas… ir tematika, ir dydžiai, ir spalvos, ir vietos kuriose tatuiruotės daromos…Galiu pasakyti tik tiek, kad kuo toliau, tuo tatuiruotes tapo „drąsesnės“ tiek savo tematika, tiek savo išsidėstymu ant kūno. Jei prieš penkiolika metų pamatyti tatuiruotę ant galvos buvo retenybė, tai šiai dienai tai nekelia tiek nuostabu.

Medžiagos, naudojamos tatuiruočių darymui – jos keitėsi? Ar kartu (ne) keitėsi atlikimo technika?

 Tatuiravimo priemones gaminančios įmonės labai daug investuoja į tyrimus. Pasitelkia mokslą ir mediciną, kad sukurtų kuo kokybiškesnius dažus, mašinėles ir adatas. Kadangi šiuo amatu paklausa kasmet vis didėja, automatiškai auga ir pasiūla. Tai turi įtakos meistrų ir technikos progresui. Kas prieš dešimt metų atrodė neįmanoma, šiandien tampa realu. Tatuiruotės tampa lyg nuotraukos atspaustos ant kūno.

IMGP3163

Tatuiruočių tematika (Azijos stilius, techno stilius, gamtos motyvai), ar per paskutinius metus ji kito?

Klasikiniai stiliai kaip „oldschool“, „japanesse“, „biomachanics“ ar „traditional“ ir liko tatuiruočių klasika. Bet atėjo ir nauji stiliai, tokie kaip „trash polka“, „dot work“ ar „geometry tattoos“. Taip pat atsirado stiliai neturintis net pavadinimo, visiškai laužantys senus kanonus ir tradicijas. Tai tarsi protestas, lyg kūno ir grafikos sintezė.

Ar galima tatuiruotes skirstyti į vyriškas ir moteriškas? Jei taip, kokie būtų skirtumai?

Lytį tatuiruotės turi. Dažniausiai tai būna pats siužetas. Moterys labai mėgsta moteriškumą, moterišką grožį ar seksualuma aukštinančius simbolius. Vyrukai renkasi vyrišką jėga, stiprybę, atkaklumą išreiškiančius simbolius ar simbolizuojančius objektus.

IMGP3167

Koks populiariausias tatuiruočių motyvas, skirstant pagal lytis?

Vyrai – archangelai, gladiatoriai, samurajai, kaukolės, smėlio laikrodžiai, indėnai.

Moterys – mandalos, rytietiški ornamentai, rožės, lotosai, orchidėjos, paukščiukai.

IMGP3181

Kadaise tatuiruotės buvo tarsi informacijos nešėjai. Ar šiandien žiūrint į žmogaus kūno piešinius galima „perskaityti“ kažkokią informaciją?

Tatuiruotės daromos įvairiais tikslais. Žinoma, vieni žmonės koduoja kažkokią žinią, kiti daro dėl grožio, treti – kad priskirtų save vienai ar kitai socialinei grupei. Dalis daro išvis negalvodami apie nieką.

Jauniausias ir seniausias jūsų studijos klientas? Lietuviai?

Mūsų studijoje daromos tatuiruotės tik nuo 18-os metų (studijos vidaus politika), o seniausias vyrukas, kiek pamenu, buvo 1932 metų gimimo.

IMGP3169

Ką patartum tam, kuris abejoja dėl tatuiruotės – darytis ar ne?

Jeigu matau, kad žmogus neapsisrendęs, tai praktiškai visada rekomenduoju dar pagalvoti arba užvedu ant teisingo kelio. Daug smagiau dirbti su žmonėmis, kurie yra motyvuoti ir žino tiksliai ko nori.

IMGP3157

Kokiu atveju nesutiktum daryti tatuiruotės ar žmogui rekomenduotum jos nesidaryti?

Savo kūryboje vengiu daryti neigiamą aspektą turinčias tatuiruotes (demonus, zombius, kaukoles ir t.t.) arba bent išlaikyti teigiamos ir neigiamos energijos balansą jose. Taip pat labai nemėgstu daryti kopijų ir visomis jėgomis stengiuosi rasti alternatyvią idėją.

IMGP3197

 

Tatoo konvencija. Kada laukti naujos ir gal joje bus galima tikėtis „masterklaso“ ar galimybės pasipraktikuoti visiems norintiems?

„Memel Tattoo Convention 2014“ buvo labai sėkmingas projektas. Sulaukėme labai daug pagyrų, taip pat neišvengėm ir kritikos. Atsižvelgę į pastabas jau rengiamės naujai konvencijai. Žinoma tiksli data ir vieta. Būtent nauja vieta mane ir mano bičiulį Aurimą Mockų ir įkvėpė. 2016 m. rugpjūčio 8-10 dienomis Klaipėdos „Menų fabrikas“ taps naujais „Memel tattoo Convention namais“. Renginys bus daug didesnis, daug rimtesnis… Keliam viską į aukštesnį lygį. Netrukus turėtų pasirodyti daugiau informacijos. Dalyvauti konvencijoje galės visi norintys. Turėsim erdves ir super žvaigždėms, ir pradedantiems tatuiravimo meistrams.

Dėkui už pokalbį.

Nuotraukos „Danistattoo“, asmeninis „Vėjų Laumių“ archyvas

Logo auto PRIM 2012 08 08