Nėštukės garderobas

o kai drabužių reikia paryškinti kintančią figūrą, tai būna dar maloniau. Visgi reiktų žinoti, kad būsimų mamų apsipirkimas turi tam tikrų niuansų.

Nuo šiol apvalėjantis pilvukas tampa pagrindinis papuošalas. Jį slėpti galima tik dėl asmeninių priežasčių. Ir susilaikykite nuo noro supirkti viską iš mamų skyriaus. Šitų drabužių, kaip ir drabužėlių kūdikiui, užteks trumpam.

Panagrinėkite savo spintos turinį. Kiek turite laisvų tunikų, skraisčių ir sarafanų? Visi jie puikiai tiks pirmaisiais nėštumo mėnesiais. Tikėtina, kad turimais, bet nebenaudojamais drabužiais pasinaudos ir jau pagimdžiusios draugės.

 

Pirmasis trimestras

Vienos, supratusios, kad laukiasi, skuba į parduotuvę ir prisiperka kalnus drabužių nėštukėms. Kitos, priešingai, neskuba nieko keisti. Geriausia būtų laikytis viduriuko.

Vertėtų įsigyti:

Daugumas turimų megztinių ir švarkelių dar puikiai tinka, o padidėjusi krūtinė puikiai atrodo iškirptėse ir dekoltė. Deja, kelnės, džinsai ir siauros suknelės greitai taps nepatogios, todėl specializuotose parduotuvėse visgi teks apsilankyti. Žinoma, galima pirkti ir įprastus modelius su plačia gumyte talijos srityje. Puikiai tiks laisvi sarafanai ir suknelės su paaukštinta talija. Jeigu daugumas turimų apatinių – sintetiniai, būtinai įsigykite keletą natūralus audinio komplektų.

Pravers:

Dabar, kai šalta, puikiai tiks keli ilgi megztiniai ir gražios, šiltos skaros ar pončai.

Malonu:

Įsigyti keletą vaikiškų smulkmenų, pabrėžiančių laukimo džiaugsmą.

 

Antras trimestras

Pilvo paslėpti jau nepavyks, tad teks atnaujinti garderobą. Galite laikydamasi savo įprasto stiliaus įsigyti keletą naujų drabužių arba ryžtis eksperimentams: dalykinį stilių pakeisti romantiniu arba kaimišku.

Verta įsigyti:

Nėštukių kelnių ir suknelių kolekciją galima papildyti megztinukais ir liemenėmis. Taip, be didelių išlaidų, gerokai paįvairinsite savo garderobą. Laikas patikrinti ir turimą apavą. Jeigu mėgote aukštakulnius, dabar pats laikas įsigyti batus su plačiu padu arba nedideliais, bet tvirtais kulniukais. Pirkite didesnius, nes kojos gali pradėti tinti. Būtinai rinkitės batus be raištelių, nes labai greitai suprasite, kad dabar batus užsirišti sunkiau negu bet kada anksčiau.

Iš apatinių reiks naujų kelnaičių – arba aukštų nėštukinių, arba paprastų, besibaigiančių žemiau talijos ir bandažo – paprastai gydytojai siūlo jį nešioti sulaukus 4–5 mėnesio. Taip pat pravers ir specialios pėdkelnės bei kompresinis trikotažas.

Pravers:

Po krūtine besibaigiančios tunikos ir tinkamos talijos siauresnės kelnės, leisiančios jaustis elegantiškai ir lengvai.

Malonu:

Gimtadienio ar kokia tinkama proga pasidovanokite sau naują nėštukės suknelė ar kostiumėlį.

Jeigu dar neturite namams tinkamo drabužio, būtinai įsigykite minkšto audinio sportinį kostiumą ir suknelių ar šiltų golfų.

 

Trečias trimestras

Paskutiniais nėštumo mėnesiais įprastų drabužių teks atsisakyti. Išimtį nebent sudarys švarkeliai ir prasegami megztukai, nes juos bus galima tiesiog užsimesti.

Verta įsigyti:

Kelnes, tunikas, liemenes ir marškinėlius, tiksiančius iki paskutinės laukimo dienos. Taip pat reiktų pasirūpinti ir naminiais rūbais. Jeigu įprastuose drabužiuose nėra vietos dideliam pilvui, jų teks atsisakyti. Pirkti viršutinius drabužius porai mėnesių nėra prasmės, tad pabandykite rasti laisvesnį savo dydžio modelį.

Pravers:

Jeigu krūtys smarkiai išaugo ir tapo labai jautrios, įsigykite specialų medvilninį liemenuką nėštukėms ir maitinančioms mamoms. Taip pat yra nemažai megztinukų „du viename“ – elastingas audinys tinka ir nėštukėms, o speciali pakeliama viršutinės dalies konstrukcija praverčia maitinant jau gimusį kūdikį.

Malonu:

Jeigu turimas garderobas įgriso iki gyvo kaulo, galima nulėkt į artimiausią parduotuvę ir jį atnaujinti arba… įsigyti keletą malonių, šiltų smulkmenų: skarelių, šalikėlių, šalių, ir pan. Tiesiog reiktų nepamiršti, kad gražiausia būsimų mamų puošmena yra gera savijauta ir puiku nuotaika, tad, jei nauji drabužiai jus pradžiugins, leiskite sau paišlaidauti. Juo labiau, kad greitai išlaidų kryptis negrįžtamai pasikeis.