It aliejumi patepta, arba Kaip įveikti baubą celiulitą

odos priežiūros. Kaip natūraliomis ir nebrangiomis priemonėmis prižiūrėti odą, patars paskaitų apie aliejus autorė, gyvos ir sveikos „Marmozel“ kosmetikos bei aromatų kūrėja Vilma.

 

Pažink priešą

Kaip žinia, limfinė sistema – tai organizmo valymo įrengimai. Ji išsidėsčiusi greta kraujotakos sistemos. Kraują varinėja širdis, o limfą – judėjimas, fizinis aktyvumas. Per mažai judant, nemankštinant raumenų limfa užsistovi, prasčiau atlieka šalinimo funkcijas, o jei dar nesveikai maitinamės (apie žalingus įpročius, manau, užsiminti nė nereikia) – ji išvis nedirba!

Tada scenoje ir pasirodo didysis baubas Celiulitas (lot. cellula – „ląstelė“) – moterų poodinės riebalinės medžiagos pakitimas, kai sutrinka mikrocirkuliacija ir limfos atitekėjimas. Be to, pažeistos ląstelės sukaupia daug toksinų, jų sienelės storėja ir dar labiau apsunkina medžiagų cirkuliaciją. Celiulitas tiesiog rodo, kad toksinai blogai šalinami iš organizmo ir tai būtent dėl vangiai cirkuliuojančios ar necirkuliuojančios limfos.

 

Pasikviesk draugą

Efektyvus būdas kovoje prieš celiulitą – masažas su aliejais. Primename, kad aliejai gali būti baziniai (pernešantys) ir eteriniai. Tai visiškai skirtingos paskirties substancijos, svarbu, kad jos būtų ekologiškos.

Dauguma bazinių aliejų išgaunami spaudimo būdu iš augalų sėklų, riešutų, vaisių minkštimo. Augalinis aliejus yra pati paprasčiausia ir tinkamiausia priemonė odai prižiūrėti, gražinti, nes  savo sudėtimi artimas žmogaus odos riebalui sebumui. Aliejai maitina, drėkina, saugo odą nuo išorinių veiksnių: karščio, šalčio, bakterijų, virusų, dulkių, teršalų. Oda tampa švelni, gyvybinga, dingsta sausumas, bėrimai, niežėjimas ir  kiti nemalonūs pojūčiai. Žinoma, svarbu tinkamai parinkti aliejų pagal odos tipą, ypač turint probleminių vietų.

 

Didžioji dalis eterinių aliejų išgaunama distiliacijos būdu. Specialiai pritaikytame prietaise per augalų žiedus, lapus ar šaknis leidžiami garai, kurie ištraukia iš augalo lakiąsias daleles – eterinius aliejus. Garai su ištraukomis kondensuojasi, virsta vandeniu, kurio paviršiuje susitelkia eteriniai aliejai. Tai koncentruotos aktyviosios medžiagos, kurios priklausomai nuo augalo mažina uždegiminius procesus, šildo, tonizuoja, atpalaiduoja, gerina kraujo ir limfos cirkuliaciją, skysčių šalinimą iš organizmo, skatina audinių gijimą, odos atsinaujinimą.

 

Pulk, nugalėk ir…

Masažas gerina kraujotaką ir limfos tekėjimą (ATSARGIAI, jei matyti venos, sutrūkinėję kapiliarai – šias vietas lieskite labai švelniai), eteriniai aliejai masažo poveikį sustiprina, rezultatą pagreitina ir „įtvirtina“. Svarbu masažą daryti sistemingai, derinant su mityba, treniruotėmis. Masažuoti reikia 2–4 sav. kasdien, vėliau 1–2 kartus per savaitę. Masažas turi būti giluminis, trukti 15–20 min.

Masažuojant su tikslu išjudinti, pravarinėti limfą, masažuojama nuo galūnių į viršų, t.y. nuo delnų pažastų link, nuo pėdų kylama kojomis aukštyn kirkšnių link. Masažuojamas ir pilvas, nes čia gausu limfinių liaukų, indų.

Pasak Vilmos, savęs paplekšnojimas po maudynių duše, upėje tiesiog būtinas. Ypač ties limfmazgiais.

 

…prižiūrėk odą

Aliejų mišinius puikiai galima derinti ir su mankšta. Jie šildo ir tonizuoja raumenų audinius, gerina jų plastiškumą, tamprumą, jungiamųjų audinių elastingumą (gerai ruošiantis tempimo pratimams). Paruošia fiziniam aktyvumui ir standina audinius po jo. Reikia naudoti prieš pat ir/arba po pat sporto. Tinka čiobrelių, rozmarinų, levandų, pelargonijų, mandarinų, citrinų eteriniai aliejai.

Išsimaudžius vonioje ar po dušu puikus būdas pamaitinti, sudrėkinti odą ir pagerinti kraujotaką yra lengvai įtrinti odą baziniu aliejumi su keliais lašais eterinių aliejų. Geriausia tepti drėgną odą – nepadauginsite aliejaus ir lengvai padengsite visą kūną, gerai, greitai susigers.

Kvėpuok džiaugsmu kasdien

 

„Marmozel“  aromatų kūrėja sako, kad greta rūpinimosi fiziniu kūnu, būtina skirti dėmesio ir sielai – eterinių aliejų aromatai turi galios harmonizuoti mūsų savijautą, subalansuoti emocijas, suteikti neįtikėtiną pažinimo džiaugsmą.

Į duris beldžiasi išsekimas ir nuovargis? Vakarą praleiskite su levandomis, ramunėlėmis ar šalavijais, o ryte griebkitės  – rozmarinų, bazilikų bei visos citrusinių giminės. Tiesiog pasiilgote gyvenimo džiaugsmo? Bergamotės, apelsinai, mandarinai, rožės, jazminai ir bazilikai pakylės iki nuskaidrinančių Džmolungmos aukštumų.

Norėdami dovanoti šypseną kitam, pakvėpinkite  dovaną kvapu, kuriame daug apelsinų, mandarinų, greipfrutų. Citrusiniai aromatai suteikia energijos, džiaugsmo, kviečia draugauti ir bendrauti.

Nuotraukos iš „Marmozel“ archyvo

 

ANTICELIULITINIAI RECEPTAI

šveitikliai

Iš kavos tirščių, druskos, cukraus, maltų apelsino žievelių sumaišius su baziniais ir eteriniais aliejais galite pasiruošti masažinį šveitiklį, įtrinti ir po 15 – 20 min. nuplauti TIK VANDENIU. Pirmas 2– 3 savaites atlikti procedūrą kasdien, vėliau galima 1–2 kartus per savaitę.

 

anticeliulitiniai deriniai

Į 20 ml bazinio aliejaus (pvz. sezamų, migdolų, kokosų, abrikosų kauliukų ar jų mišiniai) reikia įlašinti 12 lašų eterinių aliejų, pavyzdžiui:

5 greipfrutų, 5 pankolių, 2 morkų sėklų arba

4 kadagių (Juniperus communis, galima ir kadagio uogų – veikia švelniau), 4 rozmarinų, 4 citrinų arba

5 pelargonijų, 4 saldžiųjų pankolių (sweet fennel-Foeniculum vulgare dulce), 3 vaistinių šventagaršvių (angelica root- Angelica archangelica; syn. Archangelica officinalis) arba

5 šlamučių (Helichrysum italicum), 4 juodųjų pipirų, 3 morkų sėklų arba

3 kadagių, 4 citrinių, 3 pankolių.

!! Naudojant citrusus, 2-8 val. po procedūros negalima degintis ir kitaip draugauti  su tiesiogine saule.

priešpirtiniai deriniai

Prieš einant į pirtį rekomenduojama naudoti skysčių perteklių šalinančius, organizmą detoksikuojančius eterinius aliejus ir jų mišinius. Pavyzdžiui, morkų sėklų, kiparisų, greipfrutų, citrinų, pelargonijų, kadagio uogų, pankolių. 20  ml sezamų aliejaus, 5 lašus greipfrutų, 5 lašus pankolių, 2 lašus morkų sėklų sumaišyti ir įmasažuoti į odą bei palikti 15 minučių.

 

mankštos deriniai

Į 20 ml bazinio aliejaus (pvz. sezamo, migdolų, kokosų, abrikosų kauliukų ar jų mišiniai) įlašinti 12 lašų eterinių aliejų:

4 rozmarinų, 4 levandų, 4 mairūnų arba

5 čiobrelių, 4 citrinų, 3 juodo pipiro arba

5 šalavijų, 4 juodųjų pipirų, 3 citrinžolių arba

5 rozmarinų, 4 kvapiųjų šalavijų (clary sage), 3 bazilikų.

 

Šaltinis