5 būdai galintys jus suklaidinti atliekant SEO “split” testavimą

Kas yra “split testing”?

Lietuviškai - skaidymo testavimas (angl. “split”- skaidyti). Tai pakankamai naujas konceptualus modelis, kuris pretenduoja tapti vienu naudingiausiu įrankių dirbantiems su SEO. 

Žmonės, kurie ilgą laiką dirba su A/B testavimu CRO (Conversion Rate Optimisation), pabandė logiškai pritaikyti šią sistemą darbui su paieškos sistemų optimizacija. CRO testavimas vykdomas tiesiogiai sulyginant grupę puslapių variantų ar vieną puslapį su kontroliniu vienetu ir stebint rezultatus, kuris veikia geriau duomenų konversijos atžvilgiu. Paprastai tai atliekama parodant kiekvienam vartotojui skirtingą svetainės versiją. 

SEO skaidymo testavime stengiamasi išsiaiškinti, kuri puslapio versija geriau realizuojama, remiantis organinės paieškos srautu. Paimama kažkuri jūsų svetainės dalis, kurią turėtų visos panašaus šablono svetainės jūsų kontrolinėje grupėje ir toje dalyje atliekami pakeitimai tik pusei svetainių, esančių grupėje. Tokiu būdu galime ištirti ir įvertinti pokyčio poveikį, lyginant su likusia kontrolinės svetainių grupės dalimi.
Dažniausios “split” testavime pasitaikančios klaidos:  

 

1.Per trumpai vykdomas testavimas.

SEO ekspertams žinoma, kad gali praeiti nemažas laiko tarpas, kol tam tikri pakeitimai atneš rezultatų. Daug šansų, kad jūsų kantrybė ims sekti po kelių dienų ir jūs automatiškai norėsite atšaukti procesą. Tačiau iš praktikos yra žinoma, kad kartais pirmieji rezultatai pradeda rodytis po savaitės ar dviejų, tad neskubėkite!

 

2. Testuojama puslapių grupė neturi pakankamai srauto.

Jei panašių puslapių grupėje negaunama mažiausiai 1000 organinių sesijų per dieną iš viso, bus sunku išgauti bet kokį įvertinimą iš “split” testo. Taip pat svarbu, kad srautas būtų paskirstytas kuo tolygiau po visą svetainę - tokiu atveju galėsite būti dar labiau garantuoti gautais rezultatais.

 

3. Atsitiktinai suskirstyti puslapiai.

Tam, kad “split” testavimas būtų teisingas ir naudingas, testavimui naudojami puslapiai turi atitikti duotus kriterijus. Tam, kad kontrolinės ir testuojamos svetainių grupės būtų kiek įmanoma statistiškai panašesnės, remkitės šiais punktais:

  • Panašus bendro srauto dydis.
  • Panašūs srautų pasiskirstymai tarp puslapių esančių grupėse.
  • Panašios tendencijos, veikiančios sraute.
  • Įvairių kitų statistinių niuansų panašumai.

 

4. Testavimas naudojant JavaScript.

Nemažai daliai svetainių sunku naudoti “split” testavimą, todėl jie renkasi supaprastintą variantą diegiant pakeitimus “Javascript” paremtais įrankiais, kaip “Google Tag Manager”. Tačiau šio būdo naudojimas gali grąžinti netikslius rezultatus, nes Google nespėja laiku suprasti visų vykdomų pakeitimų.

 

5. Atliekant prieš/po testus vietoj A/B testų.

Žmonės, besidomintys SEO, dažnai suklysta manydami, kad padarę vieną pakeitimą puslapyje ir laukdami rezultato, vykdo “split” testavimą. Jei jūs tik pakeičiate detalę ir laukiate, ar ji bus realizuota tinkamai, jūsų analizė greičiausiai bus neteisinga dėl:

  • Kintančių sezoninių variacijų.
  • Algoritmų atnaujinimų.
  • Konkurentų veiklos.
  • Jūsų svetainės atgalinių nuorodų gavimo/praradimo.
  • Bet kokių pakitimų, kokius atliksite svetainėje tuo laikotarpiu.Šiuo metu vienintelis būdas iš tiesų žinoti, ar jūsų įvykdytas pasikeitimas turi poveikį yra teisingai atliktas “split” (skaidymo) testas.