Kaip pritraukti lankytojų srautą į savo svetainę?

Taikykitės į temas, kurios turi daug potencialo paieškos srautuose

Straipsnių rašymas pasirenkant temas, kurios tuo metu aktualios, suteikia jums didelį šansą būti pastebėtiems paieškos sistemų platybėse. Į raktažodžių paieškos įrankį, kuri naudojate (pvz. “Ahrefs Keywords Explorer”, “Moz’s Keyword Research Tool” ir kt.), įveskite jums aktualų žodį ar frazę. Iš gauto sąrašo reikėtų atsirinkti dvi charakteristikas: 

Paieškos apimtis - šio raktinio žodžio poreikis arba kiek kartų šio žodžio buvo ieškota kiekvieną mėnesį konkrečioje šalyje. 

Raktažodžio sudėtingumas - raktažodžio sudėtingumo reitingavimas žymimas skaičiumi nuo 0 iki 100.

Išskyrę šias metrikas gausite mažo konkurencingumo, bet pakankamai didelio poreikio temas.

Rašykite svečio žinutes

Tai taktika, kai jūs rašote straipsnius/žinutę ne savo puslapiuose ir gaunate atgalinį ryšį (paprastai kitos svetainės savininkas leidžia po jūsų žinute palikti atgalinę nuorodą į savo tinklalapį). Be šio privalumo, tuo pačiu garsinate savo vardą/brandą bei gaunate perduodamą srautą. 

Nors ši technika atima daug laiko, rezultatai būna atpildantys.

Remkite turinį aktualiose socialinėse bendruomenėse internete

 

Šias bendruomenes galite rasti praktiškai visur:

  • Facebook’e
  • Twitteryje
  • Reddit forume
  • Kituose populiariuose forumuose

Būkite aktyvūs grupėse, kur jūsų turima informacija būtų naudinga ir aktuali. Tačiau nepersistenkite reikšdamiesi per dažnai ar įkyriai, nes galite būti ne tik pašalinti iš tam tikros bendruomenės, bet ir susilaukti blogų atsiliepimų apie savo įmonę/vardą. 

Atsakinėkite į klausimus “Quora” puslapyje 

“Quora.com” - puslapis, kuriame galite užduoti jums rūpimą klausimą bet kokia tema ir gauti atsakymą iš kitų lankytojų. Atsakinėdami į savo nišos klausimus galite rinkti reputaciją ir populiarumą, o tai garantuoja atgalinį srautą į jūsų puslapį. 

Visų pirma, svarbu atsirinkti teisingus ir kokybiškus klausimus, kurių per dieną sugeneruojama tūkstančiais, o kartais net milijonais. SEO pagalbinio įrankio, kurį naudojate (pvz. https://cognitiveseo.com/site-explorer/), pagalba raskite populiariausius “Quora” puslapius, kurie pritraukia daugiausiai srauto. Radus klausimą aktualia tema, labai svarbu teisingai į jį atsakyti:

  • Nekelkite nekokybiškų, savireklama pagrįstų atsakymų. Quora moderatoriai nėra prieš reklamą, bet tik tada, kai gauna naudingą informaciją ir iš jūsų pusės.
  • Pridėkite paveikslėlių. Pritrauksite daugiau dėmesio, nes didžioji dauguma atsakymų yra pateikiami tekstine forma. 
  • Nevenkite pasakoti istorijų, parašyti ilgesnių tekstų su savo patirtimi. Neretai skaitytojas įsitraukia į istoriją ir ja susidomi labiau nei taktišku vieno sakinio atsakymu.

Bendradarbiaukite su kitomis įmonėmis ir įsiliekite į jų auditoriją 

Įmonės, užsiimančios ta pačia veikla ne visuomet palaiko tik konkurencingus santykius. Dažnai siekdamos bendrų interesų jos susivienija bendram projektui. Imdamiesi tokio marketingo, praplėsite savo auditoriją bei palaikysite glaudžius ryšius su konkurentais.

Atnaujinkite seną turinį

Siekiant palaikyti turimus reitingus turinį reikia kas kiek laiko peržvelgti ir atnaujinti. Jūsų pozicija gali nukristi dėl senai neatnaujintų ekrano kopijų (screenshots), statistikos, nuorodų, praėjusių neatnaujintų metų straipsnių pavadinimuose. Visos aukščiau paminėtos technikos yra visiškai nemokamos.