Kaip pasirinkti tinkamą temą svečio straipsniui?

Svečio straipsnis ( angl. “guest article”) - tai tekstas publikuojamas kitų įmonių svetainėse, siekiant gauti atgalinį ryšį. Ši technika naudojama išorinio SEO strategijose. Prieš rašant kiekvieną straipsnį svarbu pasirinkti tinkamą temą. Tačiau kaip rasti tokią, apie kurią dar nebūtų kalbėta, ar ji nebūtų per daug paprasta ir neįdomi skaitytojo akiai? Štai keli punktai, kurie palengvins geros temos ieškojimo procesą.

 

 

Konkurencijos analizė

 

Skaitykite kitų kūrėjų straipsnius temomis, kurios atitinka jūsų interesus. Analizuodami konkurentus ne tik pasisemsite idėjų, bet ir pasimokysite iš svetimų klaidų. Skaitydami stenkites pastebėti neužpildytas spragas, pamėginkite į tą pačia temą pažiūrėti iš kitos perspektyvos. Kaip šiuo metu atrodo gera straipsnio struktūra?

  •  Straipsnio pavadinimas.
  • Autorius.
  • Straipsnio turinys (ilgis).
  • Straipsnio žymos (1, 2, 3, 4, 5).
  • Prisegtas video failas.
  • Pasirinkta vaizdinė grafinė medžiaga.

 

 

Atranka pagal populiarumą

 

Ieškant temos pagal populiarumą atsakykite į šiuos klausimus:

  • Ar žmonės aktyviai ieško informacijos šia tema?

Naudodamiesi raktažodžių paieškos įrankiais, tokiais kaip “WordStream” ar “WordTracker”, stebėkite paieškos srautus jūsų analizuojamoms temoms. 

  • Ar įvairios aktyvios socialinės bendruomenės domisi šia tema? 

Jei lengvai randate grupių “Facebook”, blogų, puslapių ar kitų medijos platformų savo tema interesante, tai geras ženklas. Taip pat pravartu peržvelgti ir fizinius išteklius - žurnalus, knygas, konferencijas. Jei randate ir šių - tema tikrai turi potencialo atnešti didelį atgalinį ryšį. 

 

Analizė pagal galimybes

 

Renkantis temą straipsniui visada atsižvelkite į savo asmenines galimybes tinkamai jį parašyti. Apsvarstykite, apie kokias sferas turėtumėte ką parašyti, kokiomis temomis jūsų žinių bagažas yra didesnis. Ypač svarbu suteikti kokybiškos informacijos jūsų skaitytojams. Prieš publikuojant straipsnį viešojoje erdvėje, nusiųskite jį perskaityti savo draugams ar artimiesiems ir liepkite įvertinti. Gavę atgalinį ryšį iš savo rato žmonių dar turėsite galimybę apžvelgti ir jei reikia, pataisyti straipsnį pagal jų pastabas. 

 

Atranka pagal asmeninius norusJus dominanti tema visuomet nuteiks rašyti straipsnį daug pozityviau nei tema, apie kurią vien pagalvojus, norisi darbą atidėlioti. Pasvarstykite, kokios temos jums patinka labiausiai? Apie ką galėtumėte skaityti ištisas valandas? Paklauskite draugų ką jie mano, koks jūsų “varikliukas”? Jei į visus aukščiau pateiktus punktus sąžiningai atsakysite, tinkamos temos straipsniui paieška bus konkretesnė ir lengvesnė. Tačiau nebijokite ir eksperimentuoti? Retkarčiais tema neatitinka net daugiau nei kelių pateiktų punktų ir vistiek susilaukiau neįtikėtinos sėkmės ir reakcijų. Svarbiausia nenustoti bandyti ir jums tikrai pavyks!