Vaizdinis SEO: paveikslėlių optimizavimas paieškos sistemose

Nesvarbu, ar rašote straipsnius žurnalui ar laikraščiui, ar esate blogeris, prieš publikuojant tekstą visuomet iškelsite sau klausimą: “Ar čia reikalinga vaizdinė medžiaga”? Atsakymas visada, vienareikšmiškai  - taip, reikalinga. Vizualai paieškos sistemų optimizacijoje (SEO) ne mažiau svarbūs nei tekstinė medžiaga.

Visuomet naudokite paveikslėlius 

Paveikslėliai straipsniuose padeda geriau suprasti apie ką rašote. Juk yra posakis “Vaizdinys yra iškalbingiau už tūkstantį žodžių”. Rekomenduojame nevengti nuotraukų, statistinių grafų ar paveikslėlių  kiekviename straipsnyje, nes taip patrauksite skaitytojo akį ir gausite daugiau srauto iš paieškos sistemų. Atnaujintoje Google Images versijoje galite rasti paveikslėlių filtravimą, meta duomenis ir net atributų paiešką. Šios naujos specifikos išryškina paveikslėlių svarbą internetinėje erdvėje. 

Raskite tinkamus paveikslėlius

Žinoma, geriausia naudoti savo kūrybos paveikslėlius ar fotografijas, tačiau suprantama, kad tai ne visada patogu ir įmanoma. Tokiu atveju naudokitės esamomis bibliotekomis internete, kurios paprastai yra mokamos, tačiau paieškojus galite rasti ir nemokamų variantų. Vaizdinė medžiaga turi atitikti subjektą, apie kurį rašote, kitaip ji neatliks savo paskirties ir galbūt net suklaidins skaitytoją. Stenkitės atitinkamą nuotrauką talpinti šalia pastraipos, su kuria jis susijęs. Kartais paveikslėlio ir teksto kombinacija paieškos optimizacijoje suveikia geriau nei raktažodžiai!

Alternatyvos

Jei neturite savo paveikslėlių, kuriuos galėtumėte panaudoti, tačiau nenorite naudotis ir svetimais iš bibliotekų, galite naudoti įrankį “Flickr.com”. Šioje platformoje galite kito žmogaus fotografiją/paveikslėlį redaguoti savaip, tik nepamirškite paminėti fotografo dėl autorinių teisių. 

Šiuo metu dar viena, labai plačiai naudojama vaizdinė medžiaga yra animuoti GIF’ai. Tai trumpas 1-2 sekudžių pasikartojantis video. Tačiau nepersistenkite teksto perkraudami per dideliu kiekiu GIF’ų, nes tai išblaško skaitytoją ir tampa sunkiau susikoncentruoti į tekstinę informaciją, kurią pateikiate.

Parinkite tinkamą paveikslėlio pavadinimą

Jei paveikslėlyje yra mėlyna kėdė, taip jį ir pavadinkite: “melyna-kede.jpg”. Pavadinime turi atsispindėti paveikslėlio kontekstas, taip atsiranda didesnė galimybė jūsų straipsniui būti aukštesniuose reitinguose. 

Pasirinkite tinkamą paveikslėlio formatą

  • Rinkitės JPEG didelėms nuotraukoms ar iliustracijoms, šis formatas “draugauja” su  raiška ir ryškiomis spalvomis.
  • Naudokite PNG formatą, jei norite išsaugoti fono skaidrumą.
  • Rinkitės SVG logotipams ir ikonoms. 
  • WebP naudojamas vietoje JPEG ir PNG kai reikalinga aukšta kokybė iš nedidelio failo.

Naudokite prisitaikančius paveikslėlius

SEO labai svarbu naudoti prisitaikančius paveikslėlius. Tiksliau, paveikslėliams reikia pridėti atributą srcset, kuris adaptuoja vaizdinę medžiagą bet kokiam ekranui.