Kaip išsimiegoti mažai miegant?

Švininė galva, paburkę paakiai, lėtai besisukančios mintys, suprastėjus reakcija ir t.t. Jeigu neišsimiegama tik vieną naktį, tai daugelio organizmas dar su tuo susitvarkytų, tačiau kai miego trūkumas tampa nuolatiniu, žmogus gerokai pasikeičia ir visai ne į gerąją pusę. Todėl būtina išmokti pailsėti net miegant trumpai.

Miegą reguliuoja smegenys. Miegas „užprogramuotas” pagal šviesos ciklą „diena–naktis”. JAV mokslininkų teigimu, jau po dviejų nemigos naktų žmogaus mąstymas sulėtėja. Jis pradeda panašėti į daržovę. Be to, nemiga gali tapti arterinės hipertenzijos, širdies aritmijos, diabeto, nutukimo, atminties ir imuniteto silpnėjimo, depresijos ir t.t. priežastimi. Miegoti būtina, nes net gydytojai kategoriškai pareiškia, jog dar nėra sugalvota efektyvių miego trumpinimo būdų, nekenkiančių sveikatai. Vidutiniškai žmogui gali užtekti 5,5 valandų miego. Per tiek laiko atsistato jėgos, tačiau tai nereiškia, kad žmogus jausis pailsėjęs. Reikalas tas, kad miegas skirstomas į greitą ir lėtą. Vienas ciklas, apjungiantis lėtą ir greitą fazes, trunka apie 1,5 val. Greitojo miego fazėje mes apdorojame per dieną sukauptą informaciją. Lėtojo miego metu vidaus organai informuoja smegenis apie esamas problemas. Ląstelių atsinaujinimo ir energijos kaupimo procesai vyksta būtent per šią miego fazę. Svarbiausia yra išsiaiškinti efektyviausio miego laiką, kas tikrai nėra paprasta užduotis. Pasirinkite porą dienų, kai galite sau leisti nemiegoti daugiau kaip parą. 

  • Eksperimentas prasideda 0 val. 0 min. Nuo tada sekite savo pojūčius. Pastebėsite, kad miego norisi bangomis.
  • Savo stebėjimus užsirašykite: laiką, kai norisi miego, kiek minučių noras trunka ir kokio jis stiprumo. Stiprumą įvertinkite 3 balų skalėje. Tai darykite iki kitos paros 0 valandos.
  • Kitą dieną, gerai išsimiegoję, išskirkite dvi stipriausias miego norėjimo bangas. Tarkim – viena tarp 6 ir 7 ryto, kita nuo 17 iki 18 vakare. Taigi, idealiausias grafikas būtų nuo 6 iki 8 val ir nuo 17 iki 18 val.
  • Jeigu neturite galimybės miegoti dieną, galite 4 valandas išsimiegoti naktį. Tarkim, nuo 2 iki 6 arba nuo 4 iki 8. Šiame metode svarbiausia tikslumas.

Svarbu! Jeigu praleidote savo miego fazę ar neužmigote per pirmąsias 15 minučių, užmigę vėliau nepailsėsite. Įpraskite likus porai valandų iki miego fazės išjungti kompiuterį, nepersivalgyti, nevalgyti sunkaus maisto ir negerti kavos.