Nesvarbu, ar siuvate savo kaukę, ar nusipirkote internetu, ar net pasidarėte iš skarelės su gumelėmis, nosies ir burnos uždengimas medžiaga gali sukelti nemalonų šalutinį poveikį odai: odos sudirgimą, paraudimą ar net spuogelių atsiradimą.
Rekomenduojama pasirinkti medvilninę veido kaukę, išskyrus tiems, kuriems jų reikia, pavyzdžiui sveikatos priežiūros darbuotojams. Veido kaukės pagamintos iš tvirtai austos medvilnės, o ne sintetinio audinio yra minkštos, kvėpuojančios bei rečiau trina Jūsų odą bei sukelia bėrimą ir dirginimą. Dar viena galimybė: ieškokite kaukės su vidine kišenėle, kad galėtumėte įdėti medžiagą papildomai apsaugai.
Dažnai plaukite veidą ir pačią kaukę. Tinkamai pritaikyta kaukė turėtų liestis su oda, todėl kaukė yra puiki vieta, kurioje gali kauptis prakaitas, nešvarumai bei aliejai. Prieš dedant kaukę ant veido yra labai svarbu nusiplauti veidą švelniu prausikliu. Jei naudojate namuose pagamintą kaukę, turėtumėte ją reguliariai plauti, nes ji gali sugerti natūralius Jūsų odos aliejus.
Jei kaukė trina odą, naudokite gydomąjį tepalą ar raminamąją priemonę, kad apsaugotumėte jautrias vietas nuo trinties ir dirginimo. Puikiai tiks įprastas vazelinas, jei norite didesnio veiksmingumo, rinkitės okliuzinį tepalą/balzamą su gydančiais ingredientais. Tiems, kuriems reikia dėvėti N95 (medicininės) kaukes, šalia savęs reikėtų turėti hidrokoloidinius tvarsčius. Jie apsaugo įpjovas ir įbrėžimus nuo prigludusių N95 kaukių ir taip pat padeda gyti žaizdoms.
Jei Jus išbėrė, rekomenduojama nesidėti makiažo. Veido kaukės sukuria šiltą, drėgną aplinką odai, kuri gali paveikti riebalų gamybą ir sukelti porų užsikišimą ir išsiskyrimą. Jei pastebite spuogus aplink nosį, burną ir smakrą, pabandykite sumažinti makiažo kiekį, kurį dedatės po kaukę – pagrindą bei maskuoklį.