Kaip kovoti su blogu kojų kvapu?

Tos, kurios tai įsiminė, tikrai nemaloniai pasijaučia, kai svečiuose nusimovus batus pasklinda ne koks kvapas. Atrodytų, kojas nusiprausiam, prisižiūrim, bet tas nemalonus kvapas priverčia raudonuoti. Ar yra būdų jį įveikti? Kojų padai – vieta, kur dėl prakaito ir mirusios odos dalelių susidaro palankios sąlygos daugintis milijonams bakterijų. Būtent šių parazitų išmatos ir kitos išskyros suteikia kojoms, kojinėms ir batams specifinį nemalonų kvapą. Kuo smarkiau prakaituos kojos, tuo stipresnis bus kvapas. Šią „kvapų gamą” dar gali papildyti ir kojų grybelis.

Kovoti su šiuo nemaloniu reiškiniu galima keliais būdais. Bene veiksmingiausi ir patogiausi yra šie:

1. Teisingai rinkitės drabužius ir apavą. Kojines ir pėdkelnes reikia keisti kasdien. Net jei jos ir neišskiria kvapo. Jei yra galimybė, rinkitės medvilnines, o ne sintetines kojines. Pakaitomis avėkite mažiausiai dvejomis batų poromis. Kol avite vieną porą, kita turės laiko išsivėdinti ir pradžiūti. Vasarą geriausia rinktis atviras basutes ar batelius su perforuotu, pintu, medžiaginiu paviršiumi, kad kojos galėtų kvėpuoti.

2. Kojų kremai. Vaistinėje visada galima įsigyti specialių kremų kojų priežiūrai ar tiesiog pėdoms. Prisižiūrint ir naudojant kremus, rezultatas pasijaučia jau po penkių dienų.

3. Dezodorantai. Prieš apsimaunant kojines ar pėdkelnes pėdas galima susitepti paprastu antiperspirantu. Tai – veiksminga priemonė. Taip pat galima naudoti specialius, būtent kojoms skirtus dezodorantus.

4. Dezinfekcija. Vidpadį, naikinant bakterijas, galima sutepti benzoilo peroksido geliu. Išnaikinus mikroorganizmus išnyks ir nemalonus kvapas.

5. Druskų vonelės. Mirkykite kojas druskų vonelėse 15 min. iki miego. Druska ėda ir naikina bakterijas, dezinfekuoja jūsų kojas.

6. Fenas. Tiems, kas pasigavo kojų grybelį, labai naudinga papildomai kojas išsidžiovinti fenu. Taip kojos greičiau išdžiūva ir nebelieka grybeliui palankios terpės.

7. Masažas naudojant aromatinius aliejus. Efektyviausiu tokiais atvejais laikomas levandų aliejus. Jis ne tik maloniai kvepia, bet ir atlieka dezinfekciją. Prieš miegą atlikdamos lengvą, atpalaiduojantį masažą, įsitrinkite kelis šio aliejaus lašelius į pėdas ir nepamirškite apsimauti plonų kojinių. Tai dar labiau sustiprins teigiamą efektą.

Žinoma, čia pateikti tikrai ne visi būdai, kaip panaikinti blogą kojų kvapą, tačiau jei juos išbandžius situacija nepasikeis, būtinai kreipkitės į gydytojus. Gali būti, kad į kojas įsimetusi rimta infekcija. Tada, tikėtina, padės tik antibiotikai, bet pasveikimas – garantuotas. Atminkite – jei nemalonų kojų kvapą bandysite ignoruoti, savaime jis neišnyks. Jis ne tik gadins atmosferą, bet ir kenks jūsų santykiams su aplinkiniais. Bet koks apsilankymas svečiuose gali sukelti tik neigiamas emocijas. Jeigu nenorite dar kartą raudonuoti, imkitės radikalių priemonių ir jums tikrai pasiseks.