Šiuo atveju labai gali padėti oda, tiksliau – tinkamas jos atspalvis. Žiemą kalbėti apie gražiai įrudusią odą galima tik gyvenant tropikuose, o mūsų platumose variantai yra du – soliarumas arba savaiminio įdegio kremas. Pastarasis variantas kai kuriais atvejais geresnis, nes šiandien rinkoje yra platus reikiamų kremų pasirinkimas, kainos nesikandžioja, o ir laiko tam reikia nedaug. Be to, mokslininkai teigia, kad odai šie produktai nekenkia. Savaiminio įdegio kremas pasiskirsto viršutiniame odos sluoksnyje ir suteikia jam gražų, auksinį atspalvį. Vienas pagrindinių šio kremo komponentų yra DHA (dihidroksiacetonas). Anksčiau medikai šią medžiagą naudojo cukrinio diabeto gydymui, o tai, kad jis gali keisti odos atspalvį, buvo nustatyta tik septintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje.
Bene vienintelis šių kremų trūkumas yra tame, kad daugelyje iš jų nėra SPF filtrų, saugančių odą nuo ultravioletinių spindulių ir šiuos kremus vasarą naudojančios merginos pamiršta, kad odą nuo saulės reikia apsaugoti papildomai.
Savaiminio įdegio kremas nebūtinai turi būti „kremas“. Tai gali būti gelis, purškiamas įdegis ir net servetėlės. Renkantis iš šių produktų būtina įvertinti ne tik savo „idealaus“ įdegio suvokimą, bet ir natūralų jūsų odos atspalvį.
Jeigu oda šviesi, geriausiai tiks kremas, pienelis ar emulsija su žyme „light“. Šiuose produktuose gausu drėkinančių komponentų, todėl jie sukuria vos pastebimą įdegio efektą, tarsi saulytė būtų tik vos vos palytėjusi odą.
Labiausiai pasisekė persikinės arba rausvos odos savininkėms. Jos gali sau leisti susikurti ir vos pastebimą, ir stiprų įdegį. Tam tiks ne tik kremai ir purškiamos priemonės, bet ir geliai. Rinkitės produktus su žyme „medium“.
Jeigu ant produkto yra žymė „dark“, jį reiktų naudoti tamsesnę odą turintiems žmonėms. Šie produktai išsiskiria mažu drėkinančių komponentų ir dideliu, odai suteikiančių bronzinį atspalvį, komponentų kiekiu. Būtent dėl to naudojant šiuos kremus gaunamas gilaus bronzinio įdegio efektas.
Toms, kurios pirmą kartą naudos savaiminio įdegio kremą, reiktų žinoti, kad prieš tai odą reikia gerai nušveisti, nuplauti, o po procedūros būtina kruopščiai nusiplauti rankas. Be šios, pagrindinės, yra dar kelios, reikiamą efektą lengviau leidžiančios pasiekti taisyklės.
Savaiminio įdegio priemone pradėkite kūną dengti nuo kojų ir baikite rankomis. Taip pavyks išvengti apdoroto kūno paviršių susilietimo ir bus išsaugotas vientisas odos atspalvis.
Jeigu kažkas pavyko ne taip, kaip norėjote ir įdegis išėjo nelygus, jokiu būdu nereikia nusivilti ir užsidaryti nuo viso pasaulio. Tokiais atvejais padeda šiltas dušas, minkštas kūno šveitiklis ir kempinė, kurie nesunkiai nuplauna pagrindinį savaiminio įdegio sluoksnį. Pabaigus vandens procedūras odai reiktų leisti 15–20 min. pailsėti ir tik tada bandykite „įdegti“ iš naujo. Per tiek laiko odos poros susitrauks, kremas nesikaups jose, o tolygiai išsiskirstys po odos paviršių.
Žinotina – kaip ir bet kuri kita kosmetinė priemonė, savaiminio įdegio kremas gali sukelti alerginę reakciją. Dažniausiai tokia reakcija pastebima ant pažeistos arba suerzintos odos. Jeigu ką tik atlikote plaukų šalinimo procedūrą, su savaiminio įdegio kremais reiktų palaukti. Jeigu jūsų oda ir taip jautri, tada vertėtų rinktis produktus su žymėmis „oil free“ ir „no comedones“. Tokie produktai neužkemša porų ir leidžia išvengti bereikalingos rizikos.
Pabandykite pažaisti su plaukų atspalviais: mokos spalva, pieniško šokolado ar tamsaus riešutmedžio tonai tikrai pabrėš bet kokio įdegio atspalvius. Jeigu pašviesinsite kelias sruogas prie veido ir plaukų galiukus, sukursite saulėje išdegusių plaukų efektą. Aplinkiniams pasirodys, kad ką tik grįžote iš saulėtų atostogų.
Galima eksperimentuoti ir su makiažu. Ant įdegusios odos gerai atrodo tiek ramūs pasteliniai tonai, tiek ir ryškios spalvos.
Sukurti reikiamą efektą padeda ir papuošalai. Nesvarbu, kad pasirinksite – pakabuką, auskarus ar apyrankes, svarbu, kad aksesuarai būtų ryškūs ir blizgantys. Iš brangakmenių tam puikiai tiks briliantai, topazai ir smaragdai. Bižuteriją reiktų rinktis fuksijų, prisirpusių citrinų ar avietės spalvos.