Kol kas tradicinis modeliavimas pasitelkiant modelių agentūras vis dar užima šios profesijos aukštumas, tačiau laisvai samdomi modeliai taip pat kyla į aukštumas stipriai bei galingai. Dauguma žmonių mano jog, laisvai samdomas modelis nėra tinkamas darbo pobūdžio variantas, tačiau nereikia taip greitai susidaryti klaidingos nuomonės. Laisvai samdomo modelio profesija yra viena iš populiariausių pajamų šaltinių laisvai samdomų darbuotojų bendruomenėje ir kiekvieną dieną stiprėja. Net modelių agentūros pripažįsta laisvai samdomų mdelių pranašumus.
Nepaisant to, kad laisvai samdomas modelis yra perspektyvus variantas, jis yra sunkesnis nei kiti laisvai samdomi darbai, bet visada yra būdų kaip galima išvengti įtampos bei padidinti sėkmės galimybes. Šiame straipsnyje išnagrinėsime keletą būdų kaip galima tapti sėkmingu laisvai smadomu modeliu.
Keletas dalykų ką reikėtų įsidėmėti:
1. Laisvai samodmų modelių reikalavimai
Kai kurie gali tapti modeliais be jokio aukštojo išsilavinimo. Modeliavimas – tai kantrybė, pasitikėjimas savimi bei unikalios fizinės išvaizdos savybės, jei tai yra pagrindinis modelio bruožas – tai gali jam/jai atnešti sėkmę modeliavime. Tačiau šie trys dalykai neturės svarbos, jei Jums trūksta žinių apie modeliavimo pagrindus, pavyzdžiui, ėjimą podiumu ar pozavimą nuotraukoms. Kai kurie pradėję modeliauti žmonės renkasi kursus, kad labiau susipažintų su modeliavimo profesija ir taip lengviau padidintų galimybę tapti sėkmingu modeliu.
Darbdaviai, tokie kaip modelių agentūros, žurnalai ir panašiai, ieško profesionalių su realia patirtimi modelių, kurie taip pat yra išlaikę modelio kvalifikacijos kursus. Šiomis dienomis yra nemažas skaičius institucijų, kurios suteikia modeliavimo kursus. Modelivimo kursai suteikia tiek teorines ir praktines žinias apie modeliavimo pasaulį, pradedant ėjmą podiumu ir baigiant sveikata.
Kursai suteikia reikiamų žinių, kad būtų galima pradėti modelio karjerą, tai reiškia, jog šie kursai turi didelę vertę laisvai samdomų modelių bendruomenėje. Sertifikatas yra autentiškas įgūdžių ir patirties įrodymas bei gana lengvas būdas pritraukti darbdavių ir klientų dėmesį. Neturintiems sertifikato modeliams yra sunkiau susirasti darbą, tačiau visada yra išeitis iš bet kokios situacijos. Pagrindinis dalykas yra geras portfolio. Gero portfolio dėka galite gauti darbą ir taip mažis žingsneliais pradėti modelio karjerą.
2. Reikalingi įgūdžiai
Fotogeniškumas. Būti fotogenišku nėra universalus įgūdis, ir nedaug žmonių turi šį dalyką. Modelis turi žinoti, kokia laikysena išryškins jos/jo fizinį patrauklumą taip pat turėtų mokėti sklandžiai bendradarbiauti su fotografu, kuris padeda įgyvendinti idėją.
Podiumas. Tie, kurių pagrindinė modeliavimo sritis yra podiumas, ir tie kurie nori tapti tokiais, turėtų gebėti einant podiumu išlaikyti grakščią eiseną. Modeliai turi būti psairengę drąsiai eiti podiumu bei pademonstruoti vilkimus drabužius prieš didelį kiekį žmonių. Taip pat modeliai turėtų patogiai jaustis vaikštant su aukštakulniais bateliais.
Tinklų kūrimas. Šis dalykas yra labai svarbus norint neatsilikti nuo informacijos šaltinių, jų kiekio, kadangi gali pasitaikyti darbo pasiūlymas, kuris pakels Jus karjeros laiptais. Modeliavimo darbai paprastai trunka kelias dienas, todėl reikia būti kuo arčiau modelių agentūrų ar kitų informacijos šaltinių, jog atsirastų didesnės galimybės eiti toliau.
Organizuotumas. Laisvai samdomi modeliai gali tikėtis gauti darbo pasiūlymus dirbti keistose vietose įvairiomis darbo valandomis atsižvelgiant į darbo reikalavimus. Tai gi modelio organizuotumas gali padėti išvengti nesusipratimų, kuomet atsiranda darbo pasiūlymų.
Savęs išlaikymas. Tai yra gryniausia tiesa modlių pasaulyje. Jei nesugebėsite išlaikyti savo kūno ir išvaizdos patrauklios, gali tekti atsisveikinti su modeliavimo karjeros galimybėmis. Tinkami kriterijai grožiui bei kūnui įvairiose šalyse, agentūrose yra skirtingi, tačiau nenuginčijama grožio bei kūno fitneso svarba išliks ilgai.
3. Kur dirbti?
Modeliai yra ieškomi modelių agentūrų, rinkodaros agentūrų, žurnalų bei panašių institucijų ir kiekviena institucija nurodo nepriklausomi modelių reikalavimai, todėl turėtumėte atitinkamai kreiptis. Tačiau neturėtumėte užmiršti modeliavimo projekto tipo į kurį ir į kokią įmonę krepiatės. Yra daugybė žurnalų, kuriuose galite atitinkamai dirbti pagal atitinkamą projektą.
4. Laisvai samdomų darbuotojų alga
Laisvai samdomų modelių atlyginimo dydį lemia daugybė veiksnių, tokių kaip modelio amžius, ankstesnė darbo patirtis, ryšiai su modelių agentūromis, kursų sertifikatai, išvaizda ir kiti panašūs veiksniai. Jei esate gana žinomas lasvai samdomas modelis, turintis patirtį, paprastai atlyginimas yra didesnis už vyraujantį užmokestį. Jei esate naujokė/as laisvai smadomų modelių pasaulyje, paprastai užmokestis nebūna didelis. Tad didėjant darbo patirčiai, atitinkamai didėja ir darbo užmokestis.