Kas yra laimė?

Laimė atlieka labai svarbų vaidmenį mūsų visų gyvenimuose ir daro didžiulį poveikį mūsų gyvenimo būdui. Nors mokslininkai ir bando apibrėžti laimę moksliškais terminais, tačiau perteikti laimės jausmo neįmanoma jokiais moksliškais terminais.
Taigi, kas yra laimė? Skeptikai dažnai klausia – ar žmogus, kuris vartoja kokainą – kiekvieną dieną yra laimingas? Jeigu jaustis gerai yra vienintelis laimės požymis, tuomet atsakymas būtų – taip. Kaip ten bebūtų, moksliniai tyrimai įrodė, kad reguliarios, vienodos nuotaikos yra psichologiškai kur kas sveikiau nei nepastovūs laimės protrūkiai.
Kai žmonių paklausiame kas juos verčia eiti į priekį, stengtis ir gyventi toliau savo gyvenimą, jie nelinkę kaip priežasties minėti savo nuotaikos, dažniausiai jie atsako, kad tai darbas arba santykiai. Jeigu žmonės per daug dėmesio sutelks bandydami visą laiką jaustis laimingais, jie iš tikrųjų pakenks savo sugebėjimui jaustis gerai. Juk psichologiškai yra beveik neįmanoma žmonėms visą laiką jaustis laimingiems.
Būti turtingam ar gauti viską, ko užsigeidi – nėra laimė. Gyvenant skurdžiai – yra sunku jaustis laimingam, tačiau pinigais laimės nenupirksi. Kad ir kiek žmogus uždirbtų pinigų, jam ta laimė bus laikina, trumpalaikė, po kiek laiko jis norės uždirbti vis daugiau, nes jo lūkesčiai laimei kils. Tą patį taip pat galima pasakyti apie naujus namus, mašinas ir kitus materialius daiktus, kurie suteikia tik trumpą laimės jausmą.
Laimė yra kombinacija pasitenkinimu savo gyvenimu jausmo ir jausmo, kaip jaučiamės kasdien. Tai reiškia, kad kuomet mūsų gyvenimas keičiasi – kartu su ja keičiasi ir kasdienė laimė.
Kitaip tariant, mes visi turime galimybę kontroliuoti ir valdyti savo laimę ir jausmus. Sveiki gyvenimo įpročiai, protingi sprendimai, teisingi veiksmai gyvenime – suteikia ir didesnę kasdienę laimę.