Mados modeliai dirba glaudžiai bendradarbiaujant su dizaineriais ir fotografais, daugiausiai fotostudijoje arba kokioje nors parinktoje vietoje. Mados modeliai privalo būti fotogeniški ir gražiai atrodyti prieš kamerą. Jie privalo mokėti profesionaliai pozuoti, žinoti kokiu kampu ir ties kuriuo apšvietimu pasisukti į kamerą taip, kad kamerą užfiksuotų geriausias modelio pozas.
Anglijos modelis Cara Delevingne atsisakė būti podiumo modeliu ir pasirinko vaidybą ir mados modeliavimą. Užuot pasirodžiusi Londono mados savaitėje, ji tapo Šveicarijos laikrodžių prekės ženklo ambasadore ir žavėjo visus savo išvaizda ant „Vogue“ žurnalo viršelio.
Mados modeliai, kaip ir podiumo modeliai – skirti pabrėžti dizainerio darbą, jie demonstruoja kaip drabužiai ar aksesuarai tinka ant žmogaus kūno, figūros. Mados modeliai ir demonstruojami drabužiai ar aksesuarai – tampa meno kūriniu, nes mada susitinka su grožiu. Fotografo užduotis yra užfiksuoti tobulą tos sąjungos akimirką ir nusiųsti ją į žurnalus ar kitus leidinius, kad parodyti mados žinovams naujausią stilių.
Podiumo modeliams reikalingas sugebėjimas pademonstruoti dizainerio darbą, einant per ilgą platformą, dažnai priešais gana didele auditoriją. Podiumo modeliai turi sužavėti didžiulę auditoriją ir savo eisena, ir demonstruojama apranga tiesiogiai.
Mados dizaineriai paprastai rengia savo pasirodymus keletą kartų per metus, norėdami parodyti savo naujas kolekcijas. Ir nors šie pasirodymai pasiekia ne tiek daug žmonių, kiek pasiekia žurnalai ir kita spausdintinė reklama, šie dizainerių pasirodymai yra mados pramonės esmė.
Daugelis podiumo modelių, turi šokėjų eisenas ir laikyseną, kai kurie yra ir profesionalūs šokėjai. Jie yra nepaprastai grakštūs, pasitempę ir puikiai jaučia ritmą. Podiumo modeliai taip pat turi būti fotogeniški, tačiau svarbiausia podiumo modelių savybė turi būti – jų kūnas. Jie turi mokėti derinti madą ir judėjimą. Jie turi tapti – gyvu, judančiu dizainerio norimo žvilgsnio vaizdu.