Dauguma moterų būtent ir daro šitą klaidą – neleidžia plaukams visiškai išdžiūti ir eina miegoti su pusiau šlapiais plaukais. Ypatingai vasaros metu, kada grįžtame namo po treniruotės ar paplūdimio ir einame į dušą prieš pat miegą, leisdami drėgmei būti plaukuose visą naktį.
Gilbert taip pat pabrėžia, kad vargiai yra žmonių, kurie apskritai neturėtų pleiskanų. Žmonės, kurie mano, kad jų turi, paprastai, turi tik sausą galvos odą, kurią dar labiau apsunkina tai, kad odai net kelias valandas tenka būti drėgnai (kuomet plauname galvą prieš miegą ir einame miegoti jos neišsidžiovinę). Reguliariai guldamiesi į lovą šlapia galva sudarote grybeliui, kuris vadinasi „Malassezia furfur“ – visas sąlygas terpti ant galvos odos, užkariauti naujas teritorijas ir klestėti. Ir joks šampūnas nuo pleiskanų tada jau negelbsti.
„Eiti miegoti su dar nepilnai išdžiuvusiais plaukais – tai tarsi palikti vandenį „sėdėti“ ant Jūsų odos. Po kurio laiko odos paviršius pasidaro pūlingas ir susitraukia. Jei šitaip yra daroma ilgą laiką, galiausiai pradeda kauptis pilkos ar gelsvos spalvos dalelės galvos plaukuose, kurios sukelia niežulį“, – pasakojo Gilbert.
Todėl labai svarbu yra laikytis šios pagrindinės taisyklės, norint neturėti pleiskanų. Plaukus plauti reikėtų ryte, kad užtektų laiko jiems pilnai išdžiūti. Jeigu taip atsitinka, kad plaukus vis dėl to teko plauti prieš einant miegoti, tuomet jau geriau juos išdžiovinti su plaukų džiovintuvu, nei leisti būti drėgniems per naktį.