„Gaminu tortus, keksiukus, ieškau naujų receptų, tobulinu senuosius ir net gaminu pagal kitų žmonių pageidavimus ir jų vizijas kaip turėtų atrodyti jiems gaminamas saldumynas“ , – pasakojo saldumynų gamintoja. Anot saldėsių kūrėjos, ji neturi vieno patinkančio gaminio, jų pasirinkimas priklauso nuo nuotaikos, metų laiko arba progos, kam reikia sukurti „saldų linkėjimą“. Smalsu pasiteirauti, kodėl kalbėdama apie savo verslą Rugilė viešai savo gaminius pristato tokiu pavadinimu? „Tiek socialiniame tinklapyje Facebook mano puslapis, pavadintas „Saldūs linkėjimai“, tiek visiems draugams prisistatau tokiu pavadinimu, nes kurdama žmogui saldumyną, jam perduodu savo dėmesį, šilumą ir linkiu, kad jo gyvenimas būtų saldus“, – paaiškino saldžių gaminių kūrėja.
Rugilės kelias iki „saldžių linkėjimų“
Kiekviena veikla turi savo pradžią. Todėl Rugilė sutiko papasakoti, kaip gimė tokio verslo idėja ir atsakyti į visus kas, kaip, kodėl? „Idėja pradėti gaminti saldumynus kilo prieš ketverius metus. Mačiau gaminant mamą, stebėjau kaip ji tai darė ir nusprendžiau pabandyti pati. Taip prasidėjo mano kelionė po saldumynų karalystę. Pačioje pradžioje toje „karalystėje“, kad nepasiklysčiau, mane lydėjo mama. Ji ir supažindino mane su „saldumynų karalystės“ painiais labirintais, kuriais, ieškodama naujų skonių bei iššūkių, mielai klaidžioju iki šiol“ , – pasakojo Rugilė.
Kas dar buvo Jūsų įkvėpimas? Mergina patikslino, kad pasinerti į saldumynų pasaulį paskatino ir per televizorių žiūrimos kulinarinės laidos, tokios kaip „Oliverio šou“, „Keksiukų karai“ ir kitos. Anot jaunosios verslininkės „Keksiukų karai“ ir buvo ta laida, kuri galutinai pastūmėjo ne tik gaminti saldumynus, bet ir ieškoti grožio, spalvų bei kvapų. „Žiūrėdama tas laidas ji net negalvojo, kad būdama septyniolikos jau bus savo verslo „Saldžių linkėjimų“ įkūrėja. Jos pačios nuostabai , likimas susiklostė taip, kad dabar Rugilė turiu nuolatinių užsakymų savo saldumynams ir net nuolatinių klientų, kuriems patinka jos gaminiai. Būdama tik 15 metų Rugilė susikūrė Facebook‘o puslapį, pradėjo kelti savo gaminių nuotraukas ir priiminėti užsakymus. Šiuo metu jos savo Facebook‘o puslapyje yra gerokai virš 4 tūkstančių sekėjų.
Rugilė teigia , kad nereiktų klaidingai įsivaizduoti, jog gaminti „saldžius linkėjimus“ – paprastas darbas. Kad taip ir toliau negalvotumėte ji sutiko pasidalinti, kokie nevisada smagūs nutikimai atsitinka virtuvėje.
Nuotykiai virtuvėje
Saldaus verslo įkūrėja pasakojo apie gaminimo mokymosi pradžioje dažniausiai tykančius pavojus – karšta orkaitė, peiliai ir visi kiti aštrūs daiktai. Tiesa, žmonėms, kurie mėgsta gaminti, nelaimių nevisada pavyksta išvengti. Mergina prisipažino, kad jos gaminimo karjeros istorijoje irgi yra buvę visokių dienų: „Man irgi teko patirti nesėkmių. Pavyzdžiui, yra tekę ant vienų gaminamų keksiukų viršaus priklausantį kremą gaminti net keturis kartus… Tačiau aš visuomet siekiu savo užsibrėžto tikslo!“. Rugilė džiaugiasi, kad kritinėmis dienomis, kai norėdavosi viską mesti ir palikti virtuvės „žaidimus“, nes nepavyko keksiukai ar netinkamai išsilydė šokoladinė glazūra, į pagalbą atlėkdavo mama, kuri visuomet buvo šalia, palaikė ir skatino siekti užsibrėžto tikslo.
„Saldžių linkėjimų“ pradžia – pakilimai ir kritimai
Smalsu būtų sužinoti, ar jaunoji saldžių gaminių kūrėja dar prisimena tą dieną, kai gamino pirmąjį savo tortuką? „Be abejo, pamenu. Tai buvo „Napoleonas“. Tačiau jis nelabai buvo panašus į tortą. Jis labiau panašėjo į tirpstančių ir bėgančių ledų kalną“, – šypsosi jaunoji konditerė.
Rugilė, per pastaruosius dviejus metus, pakankamai daug pasiekė. Žinoma, didžiausia jos sėkmė – tai žmonės, kurie mėgsta ir užsakinėja jos gaminamus saldumynus. Rugilė džiaugiasi, kad turėjo galimybę radijo stoties „X FM“ eretyje su klausytojais dalintis patarimais apie konditeriją. Kitas, ne ką mažiau smagus įvykis – tai proga gaminti tortą ir keksiukus su viena žinomiausių kulinarijos meistrių Beatos Nikolson. Jaunoji saldumynų kūrėja labai džiaugiasi, kad jos pirmųjų veiklos metų kelyje, buvo atspausdintas straipsnelis laikraštyje „Tautininkų balsas“. Jame Rugilė buvo parodyta kaip pavyzdys jaunimui: „ …reklamuojame Rugilę kaip pavyzdį jaunajai kartai, jog iniciatyvumas ir drąsa veikti yra x faktorius laisvos rinkos, leidžiančios veikti, pasaulyje. Sėkmės!“ Smagu, kai tave pateikia kaip pavyzdį!
Akivaizdu, kad „Saldžių linkėjimų“ puikūs pirmi starto metai, toliau bus tik dar saldesni.
Ateities planai
Trumpam palikime virtuvės reikalus ir naujosios verslininkės prašome papasakoti, kokių planų ir svajonių turi ateityje. Rugilė pasakojo, kad labai norėtų turėti savo keksiukų kepyklėlę ar jaukią cake pops‘ų parduotuvėlę, kurioje pardavinėtų savo tortus, keksiukus, cake pops‘us ir dar daugybę kitų skanėstų. Kadangi jaunoji verslininkė dar tik moksleivė, tad baigusi mokyklą, norėtų studijuoti aukštojoje mokyklosje verslo administravimo ar panašios srities dalykus, kurie reikalingi jai pačiai turint verslą.
Rugilė labai tiki, tuo ką daro ir tikisi , kad ateis diena, kai jos „Saldūs linkėjimai“ garsins Lietuvą visame pasaulyje.
Plojame ir linkime sėkmės. Džiugu, kad dar yra jaunuolių, kurie siekia tokių gražių tikslų – padaryti, kad Lietuvos vardas būtų žinomas pasaulyje, o ne tiesiog rinktis greičiausią variantą – viską palikti ir išvažiuoti laimės ieškoti kitoje šalyje.
Daugiau Rugilės gaminių galite rasti jos puslapyje.
Straipsnio autorė Daiva Jokūbaitytė